LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe

Współpraca


krajoweco.plrescuehouse.pl


Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

Sport na posiedzeniach zarządów

Tuż po zakończeniu gorącego pod względem zawodów sezonu wakacyjnego Przewodniczący Komisji Sportu a zarazem zawodnik Krzysztof Piotrowski wziął udział w posiedzeniu Prezydium Zarządu Głównego oraz posiedzeniu Zarządu WOPR Województwa Mazowieckiego gdzie zdawał sprawozdanie z przedsięwzięć sportowych w sezonie letnim. Spotkania te były bardzo owocne ponieważ oprócz zapoznania się zarządów z problematyką sportu ratowniczego dokonano ustaleń o zakupie sprzętu niezbędnego do zawodów ratowniczych. Już teraz wiemy, że zostaną zakupione manekiny, węgorze, deski oraz kajaki.

"Od dwóch lat obserwujemy stały i bardzo duży wzrost liczby organizowanych w Polsce zawodów w ratownictwie wodnym. Z liczby niespełna kilkunastu zawodów w całym roku 2004 mamy już teraz kilkadziesiąt tego typu imprez w całej Polsce.
Zdecydowana większość zawodów to zawody o charakterze basenowym. Od początku 2007 roku zorganizowano 29 zawodów ratowniczych z czego 21 miały charakter basenowych. Pozostałe 8 zawodów miało charakter zawodów "plażowych" z czego sześć zawodów miało charakter zawodów centralnych i były ogólnodostępne dla ratowników WOPR. Sukcesem jest zaktywizowanie województw, które do tej pory pozostawały bierne w tym zakresie. Niestety są jeszcze 4 województwa w których nie organizuje się w ogóle zawodów ratowniczych"
- mówił Krzysztof Piotrowski

Ostatnią, niejako przedwakacyjną, imprezą basenową były Mistrzostwa Polski Ratownictwie Wodnym, które były zorganizowane w Poznaniu. Są to najważniejsze w roku zawody basenowe i cieszą się bardzo dużą popularnością. Niejednokrotnie (zwłaszcza na Śląsku i Mazowszu) trzeba przejść przez dosyć skrupulatnie prowadzoną selekcję aby wystartować w Mistrzostwach Polski. Właśnie te dwa województwa przodują w liczbie organizowanych zawodów i zawodników biorących w nich udział. Właśnie głównie ze względu na te województwa (oraz Dolnośląskie) w regulaminie Mistrzostw Polski wprowadzono zapis, że do udziału w Mistrzostwach może przystąpić każda drużyna po uzyskaniu zgody przez prezesa macierzystej jednostki wojewódzkiej. Oczywiście drużyny bardzo chętnie wykorzystują tą możliwość.

W miesiącach lipiec - sierpień na polskich plażach organizowane były dwie imprezy o charakterze centralnym oraz cztery imprezy o charakterze lokalnym

a. Mistrzostwa NIVEA Ratowników WOPR
- termin 13 lipca - 12 sierpnia 2007
- odbyły się cztery turnieje eliminacyjne (Gdańsk, Krynica Morska, Jarosławiec, Dźwirzyno)
- odbył się jeden turniej finałowy (Międzyzdroje)
- łącznie w zawodach wystartowało około 60 kobiet i 100 mężczyzn
- jako nagrody rozdano 16 łodzi wiosłowych typu BL oraz 2 quady plażowe z czego dwie lodzie wiosłowe oraz dwa quady otrzymała zwycięska drużyna Kołobrzegu
- w związku z zawodami ukazał się szereg informacji w lokalnych mediach oraz 4 minutowa relacja w wydaniu głównym wiadomości TVP 1

b. Międzynarodowy Puchar w Ratownictwie, Kołobrzeg 2007
- termin 17 - 19 sierpnia 2007 plaża centralna w Kołobrzegu
- organizator: WOPR, MOSiR Kołobrzeg przy współpracy NIVEA
- uczestnicy: Polska, Litwa, Łotwa, Rosja. Zwyciężyła reprezentacja Polski.
- zawody zaowocowały licznymi kontaktami i nawiązaniem współpracy przy realizacji projektów EU związanych z organizowaniem zawodów ratowniczych
- w związku z zawodami ukazał się szereg informacji w lokalnych mediach oraz na stronach internetowych

Jak co roku organizowane były Mistrzostwa Europy Juniorów w Ratownictwie. W 2007 roku organizatorem była francuska federacja ratownicza a same zawody zorganizowane zostały na południu Francji. Polska reprezentacja juniorów także i w tym roku wzięła w nich udział. Wyjazd na Mistrzostwa był poprzedzony prawie dwutygodniowym obozem przygotowawczym w Kołobrzegu. Zajęcia były prowadzone zarówno na basenie jak i na plaży. W obozie udział wzięło 10 zawodników wyłonionych na podstawie wyników osiągniętych w zawodach ratowniczych oraz pływackich.
Wynik zawodów był niewątpliwie sukcesem. W dotychczasowej historii Mistrzostw Europy Juniorów polska reprezentacja zdobyła łącznie trzy medale - na Mistrzostwach Europy Juniorów 2007 nasza reprezentacja zdobyła aż sześć medali (pięć brązowych oraz jeden srebrny). Dużym sukcesem było zajęcie 3 miejsca w kategorii kobiet w konkurencjach basenowych. Nasza drużyna ustąpiła tylko reprezentacji Włoch i Niemiec.
W końcowej klasyfikacji generalnej reprezentacja Polski zajęła 7 miejsce. Jest to wysoka pozycja tym niemniej, ze względu na sukces w części basenowej zawodów, pozostaje pewien niedosyt jeśli chodzi o klasyfikację generalną. Niższa pozycja w konkurencjach plażowych spowodowana jest brakami sprzętowymi oraz zbyt małą ilością szkolenia na wodach otwartych. Właśnie w związku z tym zaczęto prowadzić rozmowy dotyczące zakupu nowego sprzętu na potrzeby zawodów oraz organizowania większej ilości i dłuższych obozów przygotowawczych.

Krzysztof Piotrowski wspomniał również, że rozbudowuje skład osobowy Komisji Sportu, która ma zamiar bardzo mocno zająć się najważniejszymi kwestiami sportu. Komisja Sportu podjęła działania mające na celu zunifikowanie zasad organizowania zawodów, powołania sekcji sędziowskiej, zorganizowania Grand Prix w Ratownictwie i inne.
Mamy nadzieje, że wyniki prac Komisji w nowym składzie niedługo będą widoczne.

Nowym członkom Komisji Sportu życzymy powodzenia i wielu sukcesów!

Zdjęcia pobrane z http://www.wopr.pl

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

kulek
03.12.13 17:45
https://www.youtub
e.com/watch?v=KJwR
DQuIy1s taki tam trailler przed MP Smile

filipo
22.11.13 18:42
Zapraszam do śledzenia wyników z Międzynarodowego Pucharu Niemiec naszej reprezentacji polski http://www.dlrg.de
/sport/wettkaempfe
/aktueller-wettkam
pf/ergebnisse.html

Konrad
21.10.13 10:48
Wyniki całoroczne GPP --> "pliki / wyniki"

kamilq_0
15.10.13 13:59
Kiedy będą zdjęcia z zawodów z Płocka? Smile

yoshi
29.09.13 10:03
http://omegatiming
.pl/zawody/grand-p
rix-polski-w-ratow
nictwie-wodnym-run
da-iii-2013 prawy klik na "Zaproszenie" i opcja "Zapisz element docelowy jako..."

so
28.09.13 13:35
Brak zaproszenia w pliku lenex do zrobienia zgłoszenia na GP w płocku

Konrad
27.08.13 16:46
Grand Prix Moravie - Brno, 28.02-02.03.2014

Konrad
27.08.13 16:18
Międzynarodowy Puchar Niemiec - Warendorf, 21-24.11.2013

so
21.08.13 21:52
Wg informacji z Płocka najbliższe GP odbędzie się 5 października 2013

Konrad
11.07.13 16:59
Galeria zdjęć XLVII MP --> http://lifesaving.
..emId=18138

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· www.lifesaving.pl to...
· Spotkanie integracyj...
· ustawa o bezpieczeńs...
· Odżywianie
· Ranking 2006
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 544
· Najnowszy użytkownik: MoniaJarosinska
Pozycjonowanie Strony