LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe

Współpraca


krajoweco.plrescuehouse.pl


Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

Materiały z sezonu letniego 2007

Zawodnicy drużyny Mazowsza, którzy w zdecydowanej większości zaraz po Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Poznań 2007 wyjechali do Kołobrzegu aby tam pracować, trenować i wziąć udział w Mistrzostwach NIVEA Ratowników WOPR, chcąc przybliżyć odwiedzającym tę stronę zawody ratownicze na plaży, nakręcili kilkadziesiąt godzin filmów! Aktualnie trwają pracę nad stworzeniem dłuższego filmu instrukcyjnego, ale już teraz możemy oglądać krótkie filmy, które prawdopodobnie będą stanowić fragmenty tegoż filmu.
Reżyserem większości filmów jest Instruktor WOPR Grzegorz Mieleszko oraz Jakub Hawryluk.

Flagi Krynica 2007
Film ten został nakręcony podczas drugich eliminacji Mistrzostw NIVEA Ratowników WOPR jakie odbyły się w tym roku na plaży w Krynicy Morskiej. Nie jest on filmem instrukcyjnym, ale wprawne oko może wypatrzyć wiele ciekawych i ważnych elementów technicznych. W kategorii kobiet w seledynowych czepkach startują zawodniczki reprezentujące Kołobrzeg tj. Joanna Gołębiowska oraz Małgorzata Gembicka, która wygrała tę konkurencję w turnieju finałowym.
W kategorii mężczyzn zawodnicy Kołobrzegu startowali w czepkach niebieskich - Mateusz Kwaśniewski oraz Bartłomiej Bober. Ostatni w filmie efektowny "skok" po flagę wykonuje właśnie Bartłomiej Bober, który w dwóch eliminacjach (Gdańsk i Krynica Morska) wygrywał tę właśnie konkurencje. W żółtych czepkach startowali zawodnicy Rewala, natomiast flagi ustawiała, ubrana w czerwoną koszulkę ratownika artystka o pseudonimie "Mandaryna".

Obejrzyj film --- Flagi Krynica 2007 ---


Jarosławiec
Film ten został nakręcony podczas trzecich eliminacji Mistrzostw NIVEA Ratowników WOPR, które odbyły się na plaży w Jarosławcu. Również nie jest to film edukacyjny, ale prezentuje fragmenty wielu konkurencji. Okazał się również bardzo przydatny w kwestiach rozstrzygania, powstałych na tle poprawności wykonania konkurencji, sporów.
Tym razem w seledynowych czepkach (także w czerwonych kaskach na łodzi) w kategorii mężczyzn występują zawodnicy Kołobrzegu, którzy wygrali te eliminacje. W czepkach ciemnych granatowych startowali zawodnicy Ustronia Morskiego - Poznań. Zawodnik, który na początku filmu podnosi zaciśniętą pięść to Mateusz Wodzicki, który podczas tych eliminacji zaskoczył wszystkich - podczas gdy większość innych zawodników brała poprawkę na dosyć mocny prąd boczny przy bojach nawrotowych on tego nie robił... a wspomnieć należy, że za każdym razem pływał szybko i prosto. Doskonale widać to podczas finiszu konkurencji wyścig ratunkowy w płetwach oraz finiszu konkurencji akcja na kołowrocie a szczególnie podczas wyścigu pływanie w morzu gdy Mateusz Wodzicki samotnie, na pierwszej pozycji, wybiega z morza. Konkurencję bieg-pływanie-bieg wygrał Paweł Rumin, który jako pierwszy wybiegł z wody (również widać na filmie).
Dwa bardzo efektowne skoki na koniec filmu w konkurencji flagi plażowe wykonuje mistrz Polski w Ratownictwie z 2005 roku Mateusz Kwaśniewski.
W kategorii kobiet w czepkach koloru złotego startowały zawodniczki z Ustronia Morskiego, a w tym także płynąca jako ratownik na kołowrocie oraz na desce, bardzo dobrze spisująca się podczas tych eliminacji, Katarzyna Smykowska.
Wśród kibiców widać również dwukrotnego mistrza Polski w ratownictwie Przemysława Kordowskiego, który akurat był z rodziną na urlopie w Ustce. Były mistrz Polski miał znakomite wyczucie i oczywiście dopingował drużyny... Kołobrzegu.

Obejrzyj film --- Jarosławiec ---


Surf Kwas
Film ten prezentuje bardzo efektowny moment tzw. "złapania fali i surfowania". Na desce płynie oczywiście Mateusz Kwaśniewski, który razem z kolegami z drużyny spędził wiele godzin, także po zachodzie słońca, na surfowaniu. Film został nakręcony w Kołobrzegu a na tej fali Mateusz pokonał około 100m. Bardzo ciekawy jest moment w którym Mateusz schodzi z deski. Sentymentalna muzyka sprawia, że z łezką w oku wracamy na plaże na których pracowaliśmy...

Obejrzyj film --- Surf Kwas ---


Sport przykład wstępu
Jest to jedna z propozycji wstępu do filmu o ratownictwie sportowym, który jest przygotowywany przez Instruktora WOPR Grzegorza Mieleszko. Film został złożony z fragmentów nakręconych nie tylko w różnych dniach, ale nawet w różnych latach.
Zostały także do niego wykorzystane filmy zarówno z zawodów jak i treningów. I tak mamy: start do konkurencji wyścig na deskach i pływanie z eliminacji w Jarosławcu, trening sprinterski na plaży zawodników drużyny Kołobrzegu, treningi na deskach Mateusza Kwaśniewskiego i Jakuba Hawryluka, elementy ratownictwa basenowego w wykonaniu Krzysztofa Piotrowskiego, efektowne wywrotki łodzi na eliminacjach w Jarosławcu oraz surfowanie łodzią BL na fali podczas treningu w wykonaniu Katarzyny Jakubiuk oraz Małgorzaty Gembickiej. Bardzo ciekawy jest fragment filmu gdy kamera wpada w grzywę fali.

Obejrzyj film --- Sport przykład wstępu ---


Najlepsi z najlepszych
Jest to fragment relacji o ratownikach przygotowany przez jedną z regionalnych telewizji. Wypowiadają się zawodnicy Kołobrzeskiej drużyny oraz wice prezydent miasta Kołobrzeg. W tle widać całą drużynę ratowników WOPR oraz kierownika plaży Alberta Frączyka. Takie spotkania, inicjowane przez dbających o wizerunek i interesy drużyny oraz plaży, są znakomitą okazją do zaprezentowania ratownictwa sportowego oraz do nawiązania lepszych kontaktów z władzami lokalnych samorządów. Spotkania takie procentują nie tylko lepszą współpracą ale często lepszymi warunkami pracy i trenowania. Takie właśnie efekty miało prezentowane spotkanie, czemu między innymi wyraz daje wice prezydent obiecując zakup sprzętu motorowodnego dla plaży. W dzisiejszych czasach trzeba pamiętać, że nie tylko wyniki sportowe, ale także marketing decyduje o sukcesie drużyny ratowników.

Obejrzyj film --- Najlepsi z najlepszych ---


We are always there
W zasadzie jest to kilka zdjęć z pobytu ratowników nad morzem. Po serii zdjeć z pięknymi widokami możemy zobaczyć bardzo efektowne zdjęcia wykonane na plaży pod słońce. Film ten znakomicie jest wykorzystywany przez zawodników Mazowsza do promowania swojej drużyny oraz w ogóle sportu ratowniczego. Trafne sentencje nadają szczególnego znaczenia nie tylko temu filmowi, ale także pracy ratowników.

Obejrzyj film --- We are always there ---


Krótkie filmy treningowe
Zawodnicy drużyny Kołobrzegu do startu w Mistrzostwach NIVEA Ratowników WOPR podeszli z pełnym zaangażowaniem - treningi miały nie tylko charakter pływacki, biegowy czy ogólnosprawnościowy, ale były ściśle ukierunkowane na konkurencje jakie są w tych zawodach. Oczywiscie nie zabrakło też elementów technicznych, dzieki którym można było zaoszczędzić kilka cennych sekund i zająć lepsze miejsce. Tutaj mamy dostępne cztery filmy - trzy z nich prezentują ćwiczenia nawrotu do konkurencji 4x50m sprint po plaży, a jeden film trening istotnego elementu w konkurencji plażowej - podnoszenia się. Dodam tylko, że koledzy z drużyny Mazowsza bardzo lubią wymyślac nowe ćwiczenia... a ten kto wymyśli dane ćwiczenie ma prawo je nazwać! A więc oprócz świetnego treningu mają świetną zabawę!

Obejrzyj filmy:
- --- trening sztafety 4x50m bieg po plaży 1 ---
- --- trening sztafety 4x50m bieg po plaży 2 ---
- --- trening sztafety 4x50m bieg po plaży 3 ---
- --- trening podnoszenia się flagi plażowe ---


Kajak ratowniczy
Film ten, podobnie jak poprzednie dłuższe filmy, jest stworzony z myślą o szkoleniu ratowników zawodników. Reżyserem filmu jest Grzegorz Mielszko, który (jak już wspominaliśmy) pracuje nad kilkudziesięciominutowym filmem szkoleniowym. Jest to znakomity zwiastun tego "dłuższego" filmu szkoleniowego, który będzie ukazywał nie tylko fragmenty zawodów, ale będzie zawierał wypowiedzi zawodników drużyny Mazowsza oraz Kołobrzegu dotyczące treningów, technik stosowanych w ratownictwie, odżywiania oraz suplementacji. Biorąc pod uwagę, że drużyna Mazowsza już od trzech lat wygrywa Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, film może stać się znakomitą podpowiedzią dla tych, którzy jeszcze nie do końca wiedzą jak przygotowywać się do zawodów ratowniczych. Znajdą się również wskazówki dotyczące pływania kajakiem, na desce i łodzi.
W filmie kajak ratowniczy o kajaku mówi Jakub Hawryluk, który dzięki dobremu opanowaniu pływania na kajaku oraz desce, przez ostatnie 4 lata nie przegrał w Polsce żadnego wyścigu Ironman.
W związku z zakupem przez Komisję Sportu nowego sprzętu ratowniczego, a w tym także kajaków, uwagi Jakuba z całą pewnością przydadzą się w praktyce!

Obejrzyj film --- kajak ratowniczy ---

Wkróce na stronie pojawią się nowe filmy więc zachęcamy do jej regularnego odwiedzania.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

kulek
03.12.13 17:45
https://www.youtub
e.com/watch?v=KJwR
DQuIy1s taki tam trailler przed MP Smile

filipo
22.11.13 18:42
Zapraszam do śledzenia wyników z Międzynarodowego Pucharu Niemiec naszej reprezentacji polski http://www.dlrg.de
/sport/wettkaempfe
/aktueller-wettkam
pf/ergebnisse.html

Konrad
21.10.13 10:48
Wyniki całoroczne GPP --> "pliki / wyniki"

kamilq_0
15.10.13 13:59
Kiedy będą zdjęcia z zawodów z Płocka? Smile

yoshi
29.09.13 10:03
http://omegatiming
.pl/zawody/grand-p
rix-polski-w-ratow
nictwie-wodnym-run
da-iii-2013 prawy klik na "Zaproszenie" i opcja "Zapisz element docelowy jako..."

so
28.09.13 13:35
Brak zaproszenia w pliku lenex do zrobienia zgłoszenia na GP w płocku

Konrad
27.08.13 16:46
Grand Prix Moravie - Brno, 28.02-02.03.2014

Konrad
27.08.13 16:18
Międzynarodowy Puchar Niemiec - Warendorf, 21-24.11.2013

so
21.08.13 21:52
Wg informacji z Płocka najbliższe GP odbędzie się 5 października 2013

Konrad
11.07.13 16:59
Galeria zdjęć XLVII MP --> http://lifesaving.
..emId=18138

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· www.lifesaving.pl to...
· Spotkanie integracyj...
· ustawa o bezpieczeńs...
· Odżywianie
· Ranking 2006
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 544
· Najnowszy użytkownik: MoniaJarosinska
Pozycjonowanie Strony