LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe

Współpraca


krajoweco.plrescuehouse.pl


Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

Filmy na długi weekend

W długi weekend manjowy większość zawodników nie myśli o trenowaniu a raczej odpoczywa. Część z nas wyjechała nad jeziora, inni w góry a jeszcze inni nad morze…
Dla tych, którzy nigdzie nie wyjechali a odwiedzają naszą stronę chcemy polecić i przypomnieć kilka dobrych filmów związanych z ratownictwem. Wszystkie zamieszczone są w dziale FILMY / EXTRA

OCEAN THUNDER
Film Ocean Thunder jest fragmentem telewizyjnej relacji z australijskich zawodów tzw. "surf boat" (czyli łodzie do pływania czy wręcz surfowania na falach).
Zwróćcie uwagę na fantastyczny mokry start, przechodzenie przez falę podczas wychodzenia w głąb oceanu a także, a może nawet zwłaszcza na wspaniałe powroty na wspaniałych falach! Interesujący jest także sam finisz – zawodnicy nie wyciągają łodzi na brzeg (tak jak ma to miejsce w egzotycznie zorganizowanych polskich Mistrzostwach NIVEA) ale jeden z ratowników wyskakuje z łodzi i biegnie do linii mety. Taki rodzaj finiszu jest znacznie bardziej widowiskowy a mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas Międzynarodowego Pucharu Polski w ratownictwie Kołobrzeg 2007.
--- film ocean thunder ---

OPEN IRONMAN
Film Open Ironman pokazuje chyba najtrudniejszą i najdłuższa konkurencję z plażowych konkurencji ratowniczych. Konkurencja składa się z trzech część – pływania wpław, pływania na desce oraz pływania na kajaku. Na poważnych zawodach międzynarodowych kolejność poszczególnych części jest losowana w dniu poprzedzającym rozpoczęcie zawodów. Na tym filmie zawodnicy akurat zaczynają od pływania na desce. Ta część dystansu jest pokazana na filmie bardzo dobrze i w zasadzie na tyle dobrze, że można z filmu uczyć się techniki pływania na desce. Druga część dystansu jest pokonywana na kajakusurf ski”. Również bardzo dobrze jest widoczna technika pływania na kajaku. Ostatnią części jest pływanie wpław.
--- film open ironmann ---

KELLOG’S IRONMAN
Film Kellog’s Ironmann to podobnie jak poprzedni film konkurencja Ironman. Tym razem konkurencję wykonują kobiety i w innej kolejności (inna została wylosowana w dniu poprzedzającym zawody). Na starcie widzimy najlepsze na świcie zawodniczki w tej konkurencji. Warto wspomnieć, że tutaj zdecydowanie górują Australijczycy, a tuż za nimi Nowozelandczycy. Jeśli jakiś zawodnik europejski dobrze wypada w tej konkurencji to więcej niż pewnym jest, że trenował on w Australii. Tutaj zawodniczki zaczynają od pływania na kajaku a drugie jest pływanie wpław. Zwróćcie uwagę jaką przewagę zyskuje prowadząca zawodniczka dzięki umiejętnemu pływaniu z falą. Jest to element na którym można często zyskać nawet w stosunku do doświadczonych pływaków basenowych. Ostatnie pływanie na desce i równie dobre surfowanie na fali. Dla znających język angielski polecamy komentarz znającego się tych zawodach byłego zawodnika.
--- film kellog’s ironman ---

SURF LIFESAVING "LAST PATROL"
Film ten został wykonany z myślą o przyciągnięciu sponsorów do ratownictwa. Jak wiemy nasz polski WOPR jest organizacją non profit a także organizacją pożytku publicznego na którą można przekazać 1% swojego podatku. Bardzo wymofny film i bardzo wymowne stwierdzenie na koniec filmu „Twoje wsparcie pozwala nam funkcjonować”.
--- film surf life saving "last patrol" ---

POLISH LIFESAVING
Film został nakręcony latem 2007 roku. Ujęcia z zawodów plażowych zostały wykonane podczas polskich Mistrzostw NIVEA Ratowników WOPR oraz podczas treningów zwycięskiej drużyny na plażach w Kołobrzegu. Na dece pływa obecnie najlepszy polski „deskarz” Mateusz Kwaśniewski z Mazowsza. Widoczne są również ujęcia na basenie, podczas których można podejrzeć techniki holowania manekina oraz pływania w płetwach.
Widać również efektowne fragmenty zawodów plażowych w ratownictwie rozgrywanych w 2007 roku. Warto również zwrócić uwagę na efektowne zdjęcia wykonane kamerą pod wodą oraz na wodzie – zawodnicy kamerę opakowaną w plastikowy pojemnik przymocowali do dziobu deski oraz kajaka dzięki czemu wykonali kilka godzin nagrań, które później posłużyły jako materiał szkoleniowy oraz materiał do krótkich filmów promujących ratownictwo.
--- film polish lifesaving ---

NIVEA CUP 2007
Film wykonany przez Jakuba Hawryluka prezentujący fragmenty niemieckich zawodów plażowych w ratownictwie, które co roku rozgrywane są w Warnemunde w cyklu German NIVEA cup. Wspomnieć tutaj należy, że polskie zawody z cyklu NIVEA miałby być początkowo pewnego rodzaju odzwierciedleniem tych zawodów ale przez to, że organizująca te zawody prywatna firma Sport Mega Marketing układa regulamin i zasady zawodów tylko według swego uznania, to polskie zawody są dalekie od tego co się dzieje na świecie i czego byśmy chcieli u nas w Polsce... miejmy nadzieję, że pewnego dnia organizatorzy zastanowią się wnikliwiej i skonsultują chociażby regulamin zawodów z WOPR. Na filmie widać bardzo efektowne odliczanie czasu do rozpoczęcia zawodów. Na niemieckich NIVEA warto być, chociażby tylko dlatego aby popatrzeć...
--- film NIVEA cup ---

SPORT PRZYKŁAD
Jest to jeden z kilku filmów jaki przygotowali zawodnicy startującej na Mistrzostwach NIVEA Ratowników WOPR drużyny Kołobrzeg. Na filmie widac nie tylko fragmenty zawodów, ale także elementy treningu. Jak mówili sami zawodnicy, bardzo istotną częścią treningu były interwały oraz różnego rodzaju sprinty na plaży, które zresztą efektownie widać na filmie. Co ciekawe, podczas przygotować do finałów Mistrzostw NIVEA, które wygrali z dużą przewagą, rzadko wykonywali wysiłek (bieg lub pływanie) powyżej 15 minut ciągiem. Jak widać na filmie, istotną cześć treningu stanowił trening pływacki na basenie oraz ... zabawa w wodzie!
--- film sport przykład ---

ELIMINATION FOR NIVEA FINAL 2007
Bardzo efektowny filmik pokazujący eliminacje Mistrzostw NIVEA Ratowników WOPR, które odbyły się w 2007 roku na wąskiej plaży w Jarosławcu. Wszyscy, którzy startowali w tych zawodach bardzo dobrze pamiętaja mocny prąd boczny tuż przed bojami.... naprawdę niewielu zawodników decydowało się nie brac poprawki na tenże prąd, a zaledwie kilku udało się go pokonać zgodnie z założoną trasą. W konkurencji kobiet nie wszystkie zawodniczki zdołały ukończyć konkurencje pływackie. Wśród mężczyzn zwyciężyła drużyna Kołobrzegu, a wśród kobiet drużyna Ustronia Morskiego.
--- film elimination for Nicea ---

BEACH FLAGS KRYNICA MORSKA
Nazwa w zasadzie mówi wszystko – konkurencja flagi plażowe podczas eliminacji Mistrzostw NIVEA Ratowników WOPR 2007 rozgrywanych w Krynicy Morskiej. Konkurencję tę wśród Pań wygrała Małgorzata Gembicka a wśród mężczyzn Bartłomiej Bober.
film beach flags krynica morska ---

NAJLEPSI KOŁOBRZEG
Materiał filmowy przygotowany przez telewizję kołobrzeską. Jest to spotkanie jakie po finale mistrzostw zorganizował szef kąpieliska w Kołobrzegu Albert Frączyk. Godnym uwagi jest tutaj fakt, że dzięki takim spotkaniom i wystąpieniom ratownictwo staję się coraz popularniejsze a sami zawodnicy mogą uzyskać lepsze możliwości trenowania. Zawodnicy drużyny Kołobrzeg wielokrotnie podkreślali, że dzięki umiejętnościom organizacyjnym szefa kąpieliska Alberta Frączyka sukces był nawet nie podwójny a wręcz potrójny. Morał jest taki, że jeżeli mamy coś do pokazania to pokazujmy, bo dzieję się to z korzyścią dla nas samych i dla ratownictwa!
--- film najlepsi Kołobrzeg ---

WOPR LESZNO
Jest to jeden z filmików przygotowanych przez zawodników i fanów ratownictwa. Prezentuje głównie ujęcia z Mistrzostw Polski w Poznaniu, które odbyły się na odkrytej „pięćdziesiątce” przy ul. Chwiałkowskiego. Jeśli macie takie filmiki prezentujące Waszą drużynę lub zawody bardzo prosimy o nadsyłanie!
--- film wopr Leszno ---

KAJAK RATOWNICZY
Jest to film również nakręcony z udziałem zawodników Kołobrzegu przygotowujących się do finałów zawodów plażowych. Autorem niniejszego filmu jest Instruktor WOPR Grzegorz Mieleszko. Efektowna muzyka oraz efektowne ujęcia wsparte krótkim omówieniem kajaka oraz instrukcjami i pokazami samych zawodników czynią ten film doskonałym materiałem instruktarzowym dla adeptów „surf ski”.
---film kajak ratowniczy ---

ŻYCZYMY MIŁEGO OGLĄDANIA!!!

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

kulek
03.12.13 17:45
https://www.youtub
e.com/watch?v=KJwR
DQuIy1s taki tam trailler przed MP Smile

filipo
22.11.13 18:42
Zapraszam do śledzenia wyników z Międzynarodowego Pucharu Niemiec naszej reprezentacji polski http://www.dlrg.de
/sport/wettkaempfe
/aktueller-wettkam
pf/ergebnisse.html

Konrad
21.10.13 10:48
Wyniki całoroczne GPP --> "pliki / wyniki"

kamilq_0
15.10.13 13:59
Kiedy będą zdjęcia z zawodów z Płocka? Smile

yoshi
29.09.13 10:03
http://omegatiming
.pl/zawody/grand-p
rix-polski-w-ratow
nictwie-wodnym-run
da-iii-2013 prawy klik na "Zaproszenie" i opcja "Zapisz element docelowy jako..."

so
28.09.13 13:35
Brak zaproszenia w pliku lenex do zrobienia zgłoszenia na GP w płocku

Konrad
27.08.13 16:46
Grand Prix Moravie - Brno, 28.02-02.03.2014

Konrad
27.08.13 16:18
Międzynarodowy Puchar Niemiec - Warendorf, 21-24.11.2013

so
21.08.13 21:52
Wg informacji z Płocka najbliższe GP odbędzie się 5 października 2013

Konrad
11.07.13 16:59
Galeria zdjęć XLVII MP --> http://lifesaving.
..emId=18138

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· www.lifesaving.pl to...
· Spotkanie integracyj...
· ustawa o bezpieczeńs...
· Odżywianie
· Ranking 2006
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 544
· Najnowszy użytkownik: MoniaJarosinska
Pozycjonowanie Strony