LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe

Współpraca


krajoweco.plrescuehouse.pl


Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

Grand Prix Polski, Lublin 2009


Basen Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
Edycja Grand Prix w Ratownictwie Wodnym w 2008 roku zakończyła się i w opinii większości osób była udana. Wszyscy liczyliśmy na kolejną edycję i wygląda na to, że nie zawiedziemy się. Zgodnie z zapowiedziami zawody z cyklu Grand Prix w Ratownictwie Wodnym odbędę się kolejno w miastach: Lublin (woj. Lubelskie), Łódź (woj. Łódzkie), Gubin (woj. Lubuskie), Wrocław (woj. Dolnośląskie), Świdwin (woj. Zachodniopomorskie), Tychy (woj. Śląskie), Warszawa (woj. Mazowieckie) oraz Skierniewice (woj. Łódzkie).

Z tego co udało nam się dowiedzieć zaszły pewne zmiany w regulaminie GP i zostaną one opublikowane w tym tygodniu wraz z regulaminem. Najważniejsze to:
- zmienia się charakter edycji finałowej (nie ma kwalifikacji do finału), a najlepszych zawodników całorocznego cyklu ustala się tylko na podstawie zebranych przez nich punktów w całym roku. Podczas edycji finałowej organizowany będzie bankiet dla zawodników oraz uroczyste podsumowanie całorocznej edycji,
- najlepsi zawodnicy poszczególnych edycji będą ustalani tak jak dotychczas,
- następuje zmiana wieku w kategoriach junior/senior oraz wprowadzone zostaną rekordy Polski w rocznikach poczynając od 12 lat (młodzicy 12 lat, młodzicy 13 lat, juniorzy 14 lat, juniorzy 15 lat, juniorzy 16 lat, juniorzy 17 lat, juniorzy 18 lat, seniorzy),
- dla młodzików zostaną wprowadzone konkurencje na dystansach zmniejszonych o połowę i będą oni mieli prawo startu tylko w dwóch konkurencjach tj. 100m pływanie z przeszkodami oraz 25m ratowanie manekina,
- dyplomy będą wręczane w trzech kategoriach tj. młodzicy, juniorzy oraz seniorzy a medale będą wręczane w kategorii juniorów oraz w kategorii seniorów.

Wygląda na to, że Komisja Sportu już od dłuższego czasu zaskakuje nas odważnymi reformami o których jeszcze parę lat temu nikomu się nawet nie marzyło... Bardzo dobrą inicjatywą jest wyjście naprzeciw wszystkim grupom wiekowym ratowników WOPR, bowiem przyznać trzeba, że WOPR nie ma za dużo do zaoferowania 12-latkowi, który ukończył kurs młodszego ratownika. Teraz już będzie miał!

Panorama Lublina
Ale chyba największym zaskoczeniem jest fakt, że od 2009 roku mają zostać wprowadzone Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym!!! Tego chyba nikt się nie spodziewał... W tym roku finał Grand Prix w Ratownictwie Wodnym, który odbędzie się na początku grudnia w Skierniewicach będzie miał rangę Zimowych Mistrzostw Polski, a od przyszłego roku będą to oddzielne zawody. Najważniejsze różnice pomiędzy Zimowymi Mistrzostwami Polski w Ratownictwie a tradycyjnie rozgrywanymi letnimi Mistrzostwami Polski w Ratownictwie to, że Letnie będą jak dotychczas drużynowe a Zimowe będą indywidualnymi, Letnie będą zawsze na długim basenie a Zimowe na krótkim. Jak dla nas to rewelacja!

Już za niespełna 2 tygodnie odbędzie się pierwsza edycja Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym 2009. Oczywiście warto być nie tylko ze względu, aby zwiedzić największe miasto po wschodniej stronie Wisły jakim jest Lublin, ale również dlatego aby zdobyć cenne punkty i już na starcie sezonu mieć przewagę nad konkurencją... bo w tym roku o wiele bardziej będzie warto powoli kolekcjonować punkty. Nowy sposób punktacji do klasyfikacji generalnej pozwoli bardziej zaistnieć zawodnikom, którzy może uzyskują trochę słabsze wyniki ale za to sumiennie startują na każdej edycji GP.

Zapraszamy do zgłaszania się na Grand Prix w Lublinie!
- Formularz Zgłoszenia [tutaj]
- Komunikat GP w Lublinie [tutaj]Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

kulek
03.12.13 17:45
https://www.youtub
e.com/watch?v=KJwR
DQuIy1s taki tam trailler przed MP Smile

filipo
22.11.13 18:42
Zapraszam do śledzenia wyników z Międzynarodowego Pucharu Niemiec naszej reprezentacji polski http://www.dlrg.de
/sport/wettkaempfe
/aktueller-wettkam
pf/ergebnisse.html

Konrad
21.10.13 10:48
Wyniki całoroczne GPP --> "pliki / wyniki"

kamilq_0
15.10.13 13:59
Kiedy będą zdjęcia z zawodów z Płocka? Smile

yoshi
29.09.13 10:03
http://omegatiming
.pl/zawody/grand-p
rix-polski-w-ratow
nictwie-wodnym-run
da-iii-2013 prawy klik na "Zaproszenie" i opcja "Zapisz element docelowy jako..."

so
28.09.13 13:35
Brak zaproszenia w pliku lenex do zrobienia zgłoszenia na GP w płocku

Konrad
27.08.13 16:46
Grand Prix Moravie - Brno, 28.02-02.03.2014

Konrad
27.08.13 16:18
Międzynarodowy Puchar Niemiec - Warendorf, 21-24.11.2013

so
21.08.13 21:52
Wg informacji z Płocka najbliższe GP odbędzie się 5 października 2013

Konrad
11.07.13 16:59
Galeria zdjęć XLVII MP --> http://lifesaving.
..emId=18138

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· www.lifesaving.pl to...
· Spotkanie integracyj...
· ustawa o bezpieczeńs...
· Odżywianie
· Ranking 2006
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 544
· Najnowszy użytkownik: MoniaJarosinska
Pozycjonowanie Strony