LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe

Współpraca


krajoweco.plrescuehouse.pl


Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

Zimowe Mistrzostwa Śląska, Knurów 2009


Zimowe Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Wodnym odbyły się w tym roku w Knurowie. Zresztą nic dziwnego bo Rybnik ma wielu bardzo dobrych ratowników i także z Knurowa pochodzili Mistrzowie Śląska. Ale nie tym razem - na Zimowych Mistrzostwach Śląska 2009 po raz drugi Mistrzem Śląska został Daniel Bugdol i po raz... kolejny - no właśnie!!! Czy wiecie który to już raz?!?!?! - Mistrzynią Śląska została Sandra Pietrzak. Zwycięzcom oczywiście gratulujemy. W szczególności gratulujemy Sandrze, która wygrała Mistrzostwa Śląska po raz siódmy z rzędu. Takiego wyczynu na Śląsku, gdzie zresztą jest duża konkurencja, dotychczas nie udało się dokonać nikomu.

Wracając nieco do przeszłości można przypomnieć, że Sandra Pietrzak po raz pierwszy wystartowała na Zimowych Mistrzostwach Śląski w 2005 roku, które były organizowane w Chorzowie. Pojawienie się młodej, bo szesnastoletniej zawodniczki, która wtedy popłynęła na 200m pływanie stylem dowolnym z przeszkodami 2:14.70 wzbudziło poruszenie nie tylko na Śląsku ale także na Mazowszu, które wtedy bardzo mocno rywalizowało ze Śląskiem. Zimą 2005 roku Sandra Pietrzak zajęła trzecie miejsce ustępując jedynie Ewie Mordze oraz Joannie Sulewskiej (Saternus), która ówcześnie była chyba najlepszą zawodniczką na Śląsku a której rekordy Polski utrzymywały się do 2008 roku. Na kolejnych zawodach tj. na Letnich Mistrzostwach Śląska Knurów 2005 Sandra zajęła drugie miejsce znowu ustępując Joannie Sulewskiej. Po tych zawodach Sandra startowała w Mistrzostwach Polski, które były organizowane w Warszawie (Mistrzostwa Poelski, Warszawa 2005) i tam zajęła drugie miejsce ustępując bezkonkurencyjnej wtedy Aleksandrze Byczyńskiej z Mazowsza. Od tej pory juniorka ze Śląska stała się nie tylko bezapelacyjnie najlepszą zawodniczką Śląska ale także jedną z najlepszych zawodniczek w Polsce. Wygrywała Mistrzostwa Śląska siedmiokrotnie (Knurów zima 2006, Katowice lato 2006, Tychy zima 2007, Rybnik lato 2007, Tychy zima 2008, Rybnik lato 2008, Knurów zima 2009). Równie dobrze spisywała się Sandra Pietrzak na wszystkich kolejnych Mistrzostwach Polski gdzie ustępowała tylko zawodniczkom z Mazowsza (Aleksandrze Byczyńskiej, Agnieszce Marianek, Joanna Gołębiowska, Angelika Oleksy). Także, o czym nie można zapominać, wielokrotnie startowała na zawodach międzynarodowych reprezentując Polskę i zdobywając medale (np. MEJ 2007).
Reasumując trzeba stwierdzić, że kolejne Mistrzostwa Śląska po raz kolejny wygrała zdecydowanie najlepsza zawodniczka Śląska.

Na zimowych Mistrzostwach Śląska, które w tym roku były organizowane w Rybniku odbyły się konkurencje: 200m pływanie stylem dowolnym z przeszkodami, 50m ratowanie manekina, 100m ratowanie kombinowane, 100m ratowanie w płetwach oraz sztafeta 4x25m holowanie manekina. Z konkurencji indywidualnych zabrakło tylko 100m ratownik co odbiło się echem w środowiskach innych drużyn, które uznały iż konkurencja ta jest ważna i na stałe weszła do programu Mistrzostw Śląska - po raz pierwszy na tych zawodach rozegrano tę konkurencję na Letnich Mistrzostwach Śląska w 2006 roku.

W konkurencji 200m pływanie stylem dowolnym z przeszkodami w kategorii kobiet doszło do bardzo ciekawej rywalizacji pomiędzy Sandrą Pietrzak a Patrycją Gogolin, która ostatecznie wygrała tę konkurencję z czasem o ponad 2,5 sekundy lepszym. Bardzo dobrą formę pływacką Patrycja zawdzięcza niewątpliwie regularnym treningom pływackim.
W kategorii mężczyzn jak zwykle dobrą formę w tej konkurencji pokazał Sławomir Prędki. Bardzo dobrze popłynął również Daniel Bugdol, który nie startował na rozgrywanym dzień wcześniej Grand Prix Polski tylko po to żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony w Rybniku. Ostatecznie Daniel po raz kolejny zbliżył się do "bariery" dwóch minut.

Na 50m ratowanie manekina zdecydowanie najlepsi byli zawodnicy reprezentujący Katowice. Sandra Pietrzak jak zwykle rywalizowała w tej konkurencji z Agnieszką Bieniak a w kategorii mężczyzn Marcin Szczypiński pokonał Daniela Bugdola. Bardzo dobrze zaprezentował się również startujący po dłuższej przerwie Robert Androsz z Rybnika, który również na swym koncie ma tytuły Mistrza Śląska.

W konkurencji 100m ratowanie kombinowane w kategorii kobiet były dosyć duże różnice czasowe. Po pierwszych 50m wydawało się, że Sandra Pietrzak może mieć problemy z wygraną bowiem bardzo dobrze płynęła również Patrycja Gogolin. Ostatecznie, po podjęciu manekina, Sandra pokazała że jest bardzo dobrze przygotowana technicznie i z przewagą ponad 3 sekund wygrała tę konkurencję. Na kolejnych miejscach uplasowały się Patrycja Gogolin i Cygan Wioletta.
W kategorii mężczyzn, patrzeć na wyniki życiowe zawodników trudno było powiedzieć kto wygra tę konkurencję. Jednakże okazało się, że bezkonkurencyjnym był po raz kolejny reprezentujący Katowice Marcin Szczypiński, który uzyskał czas 1:09.13 i o ponad 4 sekundy wyprzedził kolejnego zawodnika. Ale już na miejscach od 2 do 5 była bardzo zacięta rywalizacja. Oprócz znanych i doświadczonych zawodników dobrze zaprezentował się Karol Bojdoł z Knurowa, którego mam nadzieję zobaczymy również na zawodach rangi krajowej.

W konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach kobiet chyba można powiedzieć, że doszło do zaskoczenia - Patrycja Gogolin pokonała Sandrę Pietrzak. Widać z tego wyraźnie, że Patrycja Gogolin nie podchodziła do tych zawodów zupełnie "z marszu". Na szczęście dla Sandry różnica czasowa nie była duża a co za tym idzie Sandra nie straciła przewagi punktowej, którą zdobyła w dwóch poprzednich konkurencjach.
W kategorii mężczyzn zdecydowanym zwycięzcą był Sławomir Prędki. Większość z nas przyzwyczaiła się do bardzo dobrych występów w płetwach Daniela Bugdola ale tych, którzy od lat śledzili wyniki zawodów nie dziwił taki wynik tej konkurencji. Na trzeciej pozycji z niewielką stratą do Daniela Bugdola uplasował się Robert Androsz, który najwyraźniej nie stracił zupełnie dawnej formy sportowej.

Ostatecznie w klasyfikacji wielobojowej w kategorii kobiet, tak jak już wcześniej wspominałem, po raz siódmy wygrała Sandra Pietrzak. Zasłużenie na drugim miejscu uplasowała się Patrycja Gogolin a na trzecim Jolanta Omozik.
Klasyfikacja wielobojowa kobiet:
1. Pietrzak Sandra
2. Gogolin Patrycja
3. Omozik Jolanta
4. Skoczylas Izabella
5. Dembniak Katarzyna
6. Bieniak Agnieszka
7. Wyrostek Elżbieta
8. Cygan Wioleta
PK. Zajonc Karolina
9. Hernacka Aleksandra
10. Nowak Monika
11. Sulewska-Bielak Joanna

W klasyfikacji wielobojowej mężczyzn z niewielką przewagą punktów nad drugim zawodnikiem, dzięki lepszemu wynikowi w konkurencji 200m pływanie stylem dowolnym z przeszkodami, wygrał Daniel Bugdol. Tuż za nim uplasowali się Marcin Szczypiński i Sławomir Prędki. Ci trzej zawodnicy zdecydowanie "odpłynęli" pozostałym i w zasadzie do samego końca trudo było powiedzieć, który z nich wygra.
Daniela Bugdola i Marcina Szczypińskiego niewątpliwie zobaczymy na zawodach rangi ogólnopolskiej. Niestety Sławomir Prędki pomimo, iż wielokrotnie dostawał się do kadry Śląska na MP, z niewiadomych względów nie startował na większych zawodach. A szkoda bo mógłby zdecydowanie wzmocnić drużynę Śląska.

Klasyfikacja wielobojowa mężczyzn:
1. Bugdol Daniel
2. Szczypiński Marcin
3. Prędki Sławomir
4. Bojdoł Kamil
5. Androsz Robert
6. Korduła Karol
7. Cygan Sebastian
8. Szumichora Mateusz
9. Kula Arkadiusz
10. Smoliński Jan
11. Mazurkiewicz Bartłomiej
12. Wiencek Tomasz

Pełne wyniki Mistrzostw Śląska można pobrać tutaj:
---WYNIKI---

Zwycięzcom gratulujemy!

Zdjęcia pobrane z: www.mosir.knurow.com.pl


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

kulek
03.12.13 17:45
https://www.youtub
e.com/watch?v=KJwR
DQuIy1s taki tam trailler przed MP Smile

filipo
22.11.13 18:42
Zapraszam do śledzenia wyników z Międzynarodowego Pucharu Niemiec naszej reprezentacji polski http://www.dlrg.de
/sport/wettkaempfe
/aktueller-wettkam
pf/ergebnisse.html

Konrad
21.10.13 10:48
Wyniki całoroczne GPP --> "pliki / wyniki"

kamilq_0
15.10.13 13:59
Kiedy będą zdjęcia z zawodów z Płocka? Smile

yoshi
29.09.13 10:03
http://omegatiming
.pl/zawody/grand-p
rix-polski-w-ratow
nictwie-wodnym-run
da-iii-2013 prawy klik na "Zaproszenie" i opcja "Zapisz element docelowy jako..."

so
28.09.13 13:35
Brak zaproszenia w pliku lenex do zrobienia zgłoszenia na GP w płocku

Konrad
27.08.13 16:46
Grand Prix Moravie - Brno, 28.02-02.03.2014

Konrad
27.08.13 16:18
Międzynarodowy Puchar Niemiec - Warendorf, 21-24.11.2013

so
21.08.13 21:52
Wg informacji z Płocka najbliższe GP odbędzie się 5 października 2013

Konrad
11.07.13 16:59
Galeria zdjęć XLVII MP --> http://lifesaving.
..emId=18138

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· www.lifesaving.pl to...
· Spotkanie integracyj...
· ustawa o bezpieczeńs...
· Odżywianie
· Ranking 2006
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 544
· Najnowszy użytkownik: MoniaJarosinska
Pozycjonowanie Strony