LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe

Współpraca


krajoweco.plrescuehouse.pl


Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

XLIII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, Drzonków 2009


Po pierwsze i bardzo pozytywne a więc również godne uwagi to, że tegoroczne Mistrzostwa Polski, przynajmniej pod względem programowym, dogoniły Europę oraz Świat. Plan taki został założony w 2005 roku przez powstającą Komisję Sportu i systematycznie, niemal co roku, coś się zmieniało w Mistrzostwach i z każdym rokiem było bliżej Europy. No może jeszcze nie ma u nas eliminacji i finałów ale ze względu na znacznie krótszy okres rozgrywania zawodów może to i lepiej...

Pierwszego dnia zawodów tj. w piątek wieczorem rozegrano Symulowaną Akcję Ratowniczą tzw. SERC. Wszystko zaczęło się z małym opóźnieniem ale z tego co nam wiadomo przebiegło w miarę bez zakłóceń i chyba większość uczestników była zadowolona. Na drugi dzień przewodniczący Komisji Sportu powiedział, że będzie czynił starania aby SERC było rozgrywane już każdego roku. Mamy nadzieję, że to się uda bo i konkurencja fajna i praktyka w niej też się przyda. Konkurencję te wygrała drużyna z Warmińsko-Mazurskiego przed Lublinem i Dolnym Śląskiem. Dziwnym zbiegiem okoliczności organizatorzy pomylili Lublin z Lubuskim i puchar wręczony został... gospodarzom czyli Lubuskiemu... oczywiście pomyłka na drugi dzień została sprostowana.

---wyniki SERC---

W klasyfikacji kobiet wygrała, już chyba zasłużenie, Sandra Pietrzak, która od kilku lat ocierała się o pierwsze miejsce Mistrzostw Polski. Sandra wyprzedziła bardzo dobrze spisującą się w ubiegłym roku Joannę Charzewską. Te dwie zawodniczki zdecydowanie dominowały i dopiero daleko za nimi rozegrała się walka o trzecie miejsce pomiędzy Lilianą Fabisiak a Wioletą Cygan. Szkoda, że na Mistrzostwach nie wystartowała Joanna Gołębiowska, która przyzwyczaiła nas, że zawsze jest w dobrej formie i która raczej poza podium by nie skończyła.

---klasyfikacja końcowa kobiet---

W klasyfikacji mężczyzn nieobecność na słupku startowym Marcina Pyrzyńskiego wykorzystał Jarosław Mazurek z Lublina, czego się zresztą można było spodziewać. Drugie miejsce, w zasadzie rzutem na taśmę a dokładnie wspaniałym występem w konkurencji 100m ratownik okraszonej rekordem Polski, zajął Daniel Bugdol ze Śląska. Oczywiście zaznaczyć tutaj należy, że różnica punktów pomiędzy pierwszym a drugim zawodnikiem wynosiła niemalże 300pkt. Natomiast trzecie miejsce dla wielu osób mogło być zaskoczeniem albowiem bardzo dobrą, życiową formę przygotował Wojciech Kot również z Lublina.

---klasyfikacja końcowa kobiet i mężczyzn---

Na tym precyzyjne wyliczenie organizatorzy skończyli i można stwierdzić, że dalsza część wyników zakończyła się porażką organizacyjną. Otóż zgodnie z ogłoszonymi przez organizatorów wynikami w kategorii drużyn kobiet pierwsze miejsce zajęły zawodniczki WOPR Lubuskiego, drugie miejsce zajęły zawodniczki WOPR Śląsk a trzecie miejsce zawodniczki WOPR Łódzkiego, natomiast w kategorii mężczyzn wskazano, że pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z WOPR Lublin, drugie miejsce zajęli zawodnicy z WOPR Dolnyśląsk a trzecie miejsce zawodnicy ze Śląska.

---klasyfikacja drużynowa kobiet i mężczyzn---

Niestety jak się później okazało źle zostały zsumowane punkty (między innymi nie dodano wyniku za rzut liną do wyniku końcowego drużyny Śląska) a co za tym idzie okazało się, że jest inna klasyfikacji w kategorii drużyn męskich i co za tym dalej idzie okazało się, że przechodni puchar prezesa wzięła również nie ta drużyna, która na to sobie najbardziej zasłużyła.

Prawidłowa klasyfikacja drużyn męskich to:
1. WOPR Lublin
2. WOPR Śląsk
3. WOPR Łódzkie
4. WOPR Dolny Śląsk
5. ...

A prawidłowa klasyfikacja generalna to:
1. WOPR Śląskie (a nie tak jak podano WOPR Dolnoślaskie)
2. WOPR Łódzkie (a nie tak jak podano WOPR Śląsk)
3. WOPR Dolny Śląsk (a nie tak jak podano WOPR Łódzkie)

Wydaje się, że organizatorzy powinni przynajmniej przeprosić zawodników, którzy już nie będą mieli okazji sfotografować się na podium a także zainicjować wymianę pucharów. Ponieważ jednak organizatorzy tego nie zrobili to my proponujemy aby w ramach fair play poszczególne drużyny uzgodniły wymianę pucharów. Wymiana taka oczywiście może odbyć się mniej lub bardziej oficjalnie tj. np. pocztexem albo oficjalnie na najbliższych zawodach ogólnokrajowych w Tychach.

Dodać tylko można, że warto by się zastanowić czemu po raz drugi ta sama osoba obsługiwała liczenie wyników, skoro również po raz drugi popełniła zasadnicze błędy (podobna sytuacja tyle, że tylko w klasyfikacji kobiet miała miejsce na MP w Bydgoszczy). Myślę, że organizatorzy wyciągną z tego właściwe wnioski i jeśli jeszcze kiedyś przyjdzie im organizować zawody to wezmą to pod uwagę.

Ale, żeby nie było samych negatywów, trzeba zaznaczyć, że organizatorzy MP'09 w Drzonkowie jako pierwsi zgodzili się przeprowadzić SERC i chwała im za to. Podziękowania także należą się za dobrze zorganizowaną sobotnią imprezę oraz za same zawody. No może dodałbym jeszcze, że gdyby była muzyka jakaś podczas startów to było by fajnie. A gdyby jeszcze był tam jakiś komentator (chyba był przez chwilę ale podobno zabrakło kabla do mikrofonu) to w ogóle byłoby bosko.

Serdeczne pozdrowienia i podziękowania od administratorów.

---Galeria FOTO---
– ---Pełne wyniki MP---


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

kulek
03.12.13 17:45
https://www.youtub
e.com/watch?v=KJwR
DQuIy1s taki tam trailler przed MP Smile

filipo
22.11.13 18:42
Zapraszam do śledzenia wyników z Międzynarodowego Pucharu Niemiec naszej reprezentacji polski http://www.dlrg.de
/sport/wettkaempfe
/aktueller-wettkam
pf/ergebnisse.html

Konrad
21.10.13 10:48
Wyniki całoroczne GPP --> "pliki / wyniki"

kamilq_0
15.10.13 13:59
Kiedy będą zdjęcia z zawodów z Płocka? Smile

yoshi
29.09.13 10:03
http://omegatiming
.pl/zawody/grand-p
rix-polski-w-ratow
nictwie-wodnym-run
da-iii-2013 prawy klik na "Zaproszenie" i opcja "Zapisz element docelowy jako..."

so
28.09.13 13:35
Brak zaproszenia w pliku lenex do zrobienia zgłoszenia na GP w płocku

Konrad
27.08.13 16:46
Grand Prix Moravie - Brno, 28.02-02.03.2014

Konrad
27.08.13 16:18
Międzynarodowy Puchar Niemiec - Warendorf, 21-24.11.2013

so
21.08.13 21:52
Wg informacji z Płocka najbliższe GP odbędzie się 5 października 2013

Konrad
11.07.13 16:59
Galeria zdjęć XLVII MP --> http://lifesaving.
..emId=18138

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· www.lifesaving.pl to...
· Spotkanie integracyj...
· ustawa o bezpieczeńs...
· Odżywianie
· Ranking 2006
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 544
· Najnowszy użytkownik: MoniaJarosinska
Pozycjonowanie Strony