rescuehouse.pl

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

III Zimowe Mistrzostwa Polski, Lublin 2011

99 zawodników z Polski oraz 11 osobowa Reprezentacja Czech wzięła udział w rozegranych w dniach 3 – 4 grudnia 2011 roku III Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym na 25 metrowej pływalni miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Strefa H2O” w Lublinie.

Zawody otworzył i zamknął Prezes WOPR Jerzy Telak, któremu towarzyszył Prezes Lubelskiego MOSiR "Bystrzyca" Mariusz Szmit, Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej Krzysztof Zbrojkiewicz, Prezes WOPR Województwa Lubelskiego Piotr Synowiec, Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Lublinie Juliusz Szajnocha, Prezes Lubelskiego WOPR Tadeusz Chmielewski, Przewodniczący Komisji WOPR ds. Sportu Krzysztof Piotrowski, członek Głównej Komisji Rewizyjnej Kuba Friedenberger i trener kadry narodowej Bernard Motylewski.

Pierwszą konkurencją Mistrzostw było 200 m pływanie z przeszkodami, w której bezkonkurencyjna okazała się Joanna Gołębiowska pokonując o ponad 12 sekund Agnieszki: Talagę i Kaczmarek natomiast w wyścigach panów pierwsze cztery miejsca zajęli Reprezentanci MOSiR Rescue Team z Lublina Marcin Pyrzyński, Jarosław Mazurek i Wojtek Sadowski.

Kolejną konkurencją w użyciem przeszkód była sztafeta 4 x 50 m, w której zawodniczki z Mazowsza zdeklasowały Reprezentacje Śląska i Dolnegośląska. Wśród panów, podobnie jak w startach indywidualnych zwyciężyła drużyna MOSiR Rescue Team ustanawiając NOWY REKORD POLSKI 1:42:88 pokonując „młode” zespoły Podlaskiego i Śląskiego WOPR

W konkurencji 50 m ratowanie manekina na III miejscu podium znalazła się Joanna Charzewska z WOPR Skierniewice z dobrym wynikiem 38:40 co jednak nie wystarczyło aby wyprzedzić będące w świetnej formie Agnieszki: Talagę (37:22) i Kaczmarek (37:54). Na I miejscu w klasyfikacji mężczyzn uplasował się Jarosław Mazurek z wynikiem 31:07 przed Sebastianem Karczewskim i Arkadiuszem Kulą ze Śląskiego WOPR.

Bez zaskoczenia pierwsze 2 miejsca w konkurencji 100 m ratownik przypadły wspominanym wcześniej Agnieszkom, a III przypadło w udziale Paulinie Zatce z Dolnośląskiego WOPR. Wśród panów zwyciężył Paweł Szkudlarek z Dolnośląskiego WOPR ze świetnym czasem 55:77 przed Filipem Pełczyńskim (Łódzkie WOPR) i Mariuszem Blachą – obaj z rocznika ’93.

Kolejną konkurencją drużynową był wyścig sztafet z pasem ratunkowym na dystansie 4 x 50 m. Zwyciężyły Panie z Mazowsza przed drużynami z Dolnośląskiego WOPR i Skierniewic. Bardzo zaciętą rywalizację Panów zwyciężyła Reprezentacja Śląskiego WOPR, która z czasem 1:35:11 ustanowiła NOWY REKORD POLSKI. Zaledwie 0,7 sekundy później dopłynęła drużyna Dolnośląskiego WOPR, a niecałe 0,8 sekundy za nimi MOSiR Rescue Team 1.

W konkurencji rzut liną kobiet i mężczyzn zobaczyliśmy aż 14 dyskwalifikacji. W konsekwencji zwyciężyły dziewczyny z Dolnośląskiego WOPR przed Skierniewicami i Łodzią, a wśród panów Łódzkie WOPR z nowym REKORDEM POLSKI JUNIORÓW 11:81 sekund przed Dolnośląskim WOPR 1 i Mazowieckim WOPR 1.

Drugi dzień Mistrzostw otworzyła konkurencja 100 m ratowanie manekina w płetwach, w której najszybsza okazała się Paulina Zatka, która z czasem 1:08:33 pokonała Olgę Charzewską i Ingę Cwalinę – obie ze Skierniewickiego WOPR. Najszybszym zawodnikiem w tej konkurencji został Paweł Szkudlarek zwyciężając z bardzo dobrym wynikiem 52:20 sekundy przed Jarkiem Mazurkiem i Edwardem Mężykiem z Dolnośląskiego WOPR.

W kombinacji na dystansie 100 m królowały dziewczyny z Mazowsza: Joanna Gołębiowska i Agnieszka Talaga, a na III stopniu podium znalazła się Wielkopolanka Agnieszka Kaczmarek. W zgarnięciu kompletu medali przez MOSiR Rescue Team (I miejsce Jarek Mazurek, II miejsce Marcin Pyrzyński, IV miejsce Wojtek Sadowski) przeszkodził Arkadiusz Kula, który uplasował się na III pozycji. Natomiast na V miejscu znalazł się zawodnik Łódzkiego WOPR Bartosz Stanielewicz (rocznik ’94), który z czasem 1:09:18 ustanowił REKORD POLSKI JUNIORÓW.

Ostatnią konkurencją rozegraną podczas III Otwartych Mistrzostw w Ratownictwie Wodnym była sztafeta 4 x 25 m holowanie manekina, w której ratowniczki z Mazowsza nie dały szans dziewczynom i z czasem 1:44:23 pokonały o ponad 6 sekund drugie na mecie Reprezentantki Dolnośląskiego WOPR i ponad 9 sekund trzecią drużynę z WOPR Województwa Łódzkiego. Wśród panów najszybciej do mety dopłynęła drużyna Śląskiego WOPR wyprzedzając drużyny z Lublina i Dolnego Śląska.

W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw zwyciężyli Agnieszka Tlaga (Mazowieckie WOPR), która zdobyła łącznie 3394,99 punktów przed Agnieszką Kaczmarek (Wielkopolskie WOPR) z notą 3362,14 i Joanną Gołębiowską (Mazowieckie WOPR) 3351,18 punktów. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Jarosław Mazurek (MOSiR Rescue Team) zdobywając łącznie 3634,02 punktów wyprzedzając Pawła Szkudlarka (Dolnośląskie WOPR) 3491,52 punktów i Marcina Pyrzyńskiego (MOSiR Rescue Team) 3606,71 punktów. Z Pucharem Przechodnim Prezesa WOPR wyjechała drużyna reprezentująca Dolnośląskie WOPR.