LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe

Współpraca


krajoweco.plrescuehouse.pl


Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

Puchar Polski w Ratownictwie Wodnym, Ustka 2012

 


W dniach 28-29 lipca 2012 roku na plaży wschodniej w Ustce odbył się, jak co roku, Puchar Polski w Ratownictwie Wodnym. W zawodach wystartowało blisko siedemdziesięcioro najwszechstronniejszych ratowników i ratowniczek reprezentujących 7 drużyn z całej Polski.

Przy pięknej pogodzie, pierwszego dnia zmagań najlepsza formą wykazywali się zawodnicy z drużyn Zachodniopomorskiego WOPR - Lewobrzeże CKS Szczecin, Norbas Team Gdynia, Ostrołęckiego WOPR oraz reprezentacji Słupskiego WOPR.

W pierwszej konkurencji Pucharu bieg-pływanie-bieg wśród panów najszybszy okazał się Radosław Machniewicz (Słupskie WOPR), który dotarł na metę przed Anrew Byatt'em (zawodnikiem z Wielkiej Brytanii, mistrzem świata w konkurencji Ironman, który gościnnie wystąpił w drużynie Norbas Team Gdynia) oraz Cezarym Kępą (Zachodniopomorskiego WOPR - Lewobrzeże CKS Szczecin). Najszybszą ratowniczką okazała się Beata Pożarowszyk, która nie dała szans koleżance z drużyny Marcie Piaseckiej (Slupskie WOPR) oraz reprezentantce Zachodniopomorskiego WOPR Kindze Maciupie.

Wyścig z pasem ratunkowym panów to popis reprezentacji z Gdyni, ktora w znakomitym stylu pokonała zespoły ze Słupska i Ostrołęki. Najlepszymi paniami okazały się ponownie Słupszczanki, które zwyciężyły z dziewczynami z Zachodniopomorskiego WOPR oraz Belmondo Team.

 

Dla jednych znienawidzona, a dla innych wyczekiwana konkurencja wyścig kajaków przyniósła radość panom z Teamu Norbas. Andrew Byatt zajął w niej pierwsze, a Mateusz Stawian trzecie miejsce. Gdynian podzielił Marcin Grondziewski reprezentujący gospodarzy. Monika Szkołek (II m) i Paulina Wojtyś (III m) z CKS Lewobrzeże nie dogoniły zawodniczki ze Slupska Dagny Dybały, ktora stanęła na najwyższym stopniu podium.

Najwyższy światowy poziom mogliśmy oglądać podczas konkurencji wyścig z deska ratunkową, w której klasę ponownie pokazał Andrew Byatt, którego nie dogonili Paweł Szurlecki (Ostrołęka) i Szymon Zabawa (Szczecin). Natomiast w wyścigu pań bez zaskoczenia wygrała Beata Pożarowszczyk (Słupsk), a na kolejnych pozycjach dopłynęły Anna Bartczak (Belmondo Team) i Paulina Wojtyś (Szczecin).

Jedną z najbardziej widowiskowych konkurencji zawodow w ratownictwie wodnym są niewątpliwie flagi plażowe. Wymagają od zawodników refleksu, szybkości, zwinnosci oraz szczęścia. Najwiecej spośród tych cech okazał się mieć Piotr Sikorski, który w ostatecznym starciu pokonał kolegę z drużyny Norbas Team Piotra Hanisza. Na trzeciej pozycji uplasował się Krzysztof Kijora z GOSiR Kąpielisko Morskie Gdynia. Ratowniczką, ktora złapała ostatnia flagę okazała się Anna Bartczak z Belmondo Team, ktora wygrała ja z Kinga Maciupa oraz Nikolą Vacek - obie z Zachodniopomorskiego WOPR Lewobrzeże CKS Szczecin.

Drugi dzień Pucharu przyniósł deszcz i ochłodzenie co jednak nie zniechęciło uczestników do dalszej zaciętej rywalizacji o miano najlepszych z najlepszych.

I tak, w konkurencjach rozegranych w tej niesprzyjającej aurze prym wiodły zespoły męskie Słupskiego WOPR, Norbas Team i Zachodniopomorskiego WOPR Lewobrzeże CKS Szczecin oraz żeńskie Słupskiego WOPR, Zachodniopomorskiego WOPR Lewobrzeże CKS Szczecin i Belmondo Team.

Ostatecznie najlepszym zespołem w klasyfikacji Panów okazał się Norbas Team Gdynia (drużyna założona i nazwana na cześć zmarłego tragicznie w 2011 roku ratownika WOPR Norberta Szymankiewicza), ktora odebrała z rąk Prezesa WOPR Jerzego Telaka Puchar oraz deskę ratowniczą. Na drugim stopniu podium uplasował się zespół gospodarzy ze Słupskiego WOPR, ktorych pucharem i kajakiem ratowniczym uhonorował Prezes Słupskiego WOPR Piotr Dąbrowski. Cztery pasy ratunkowe "węgirz II" oraz puchar za zajęcie trzeciego miejsca trafily do młodego zespołu Zachodniopomorskiego WOPR Lewobrzeże CKS Szczecin I.

W klasyfikacji pań bezkonkurencyjne okazały się ratowniczki ze Słupskiego WOPR (otrzymały puchar i deskę ratowniczą), które ze znaczną przewaga pokonały waleczne ratowniczki Zachodniopomorskiego WOPR Lewobrzeże CKS Szczecin oraz bardzo dobrze rokujący zespół Belmondo Team.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy świetnych wyścigów i sportowej rywalizacji, sędziom sprawnego przeprowadzenia konkurencji w duchu fair play, sponsorom dobrze ulokowanych środków, a organizatorom (w szczególności niezastąpionemu Jakubowi Zaczkowi) kolejnej świetnej imprezy ratowniczej.

Do zobaczenia za rok !!!

Wyniki
Galeria zdjęć

Zdjęcia: Marcin Wałecki, Maciej Furs
Autor: K.P. rescuehouse


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

kulek
03.12.13 17:45
https://www.youtub
e.com/watch?v=KJwR
DQuIy1s taki tam trailler przed MP Smile

filipo
22.11.13 18:42
Zapraszam do śledzenia wyników z Międzynarodowego Pucharu Niemiec naszej reprezentacji polski http://www.dlrg.de
/sport/wettkaempfe
/aktueller-wettkam
pf/ergebnisse.html

Konrad
21.10.13 10:48
Wyniki całoroczne GPP --> "pliki / wyniki"

kamilq_0
15.10.13 13:59
Kiedy będą zdjęcia z zawodów z Płocka? Smile

yoshi
29.09.13 10:03
http://omegatiming
.pl/zawody/grand-p
rix-polski-w-ratow
nictwie-wodnym-run
da-iii-2013 prawy klik na "Zaproszenie" i opcja "Zapisz element docelowy jako..."

so
28.09.13 13:35
Brak zaproszenia w pliku lenex do zrobienia zgłoszenia na GP w płocku

Konrad
27.08.13 16:46
Grand Prix Moravie - Brno, 28.02-02.03.2014

Konrad
27.08.13 16:18
Międzynarodowy Puchar Niemiec - Warendorf, 21-24.11.2013

so
21.08.13 21:52
Wg informacji z Płocka najbliższe GP odbędzie się 5 października 2013

Konrad
11.07.13 16:59
Galeria zdjęć XLVII MP --> http://lifesaving.
..emId=18138

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· www.lifesaving.pl to...
· Spotkanie integracyj...
· ustawa o bezpieczeńs...
· Odżywianie
· Ranking 2006
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 544
· Najnowszy użytkownik: MoniaJarosinska
Pozycjonowanie Strony