LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe

Współpraca


krajoweco.plrescuehouse.pl


Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

Zimowe Mistrzostwa Polski Południowej w Ratownictwie

Zawody Polska11 grudnia odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Południowej. Pływalnia MOSiR w Kędzierzynie-Koźli gościła przeszło dziewięćdziesiąt najlepszych ratowników z południa Polski.

Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach indywidualnych oraz jedej sztafecie. W kasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Agnieszka Marianek z Wrocławia, a w kategorii mężczyzn najlepszym okazał się Sebastian Hełka również z Wrocławia.

Pomimo znacznych niedociągnięć organizacyjnych zawody stały na dosyć wysokim poziomie, a ponieważ poczucie humoru nie opuszcza ratowników w żadnej sytuacji, wszyscy bawili się doskonale.

Otwarte Mistrzostwa Rybnika Ratowników WOPR

Zawody PolskaJak co roku, na jednej z rybnickich pływalni, zostały zorganizowane zawody ratownicze. Otwarte Mistrzostwa Rybnika Ratowników WOPR zgromadziły w sumie 115 zawodników z 14 drużyn i ... 2 krajów! Na zaproszenie organizatorów przyjechali ratownicy z Czech.

Zawody obejmowały pięć konkurencji- cztery indywidulane i jedną drużynową. W klasyfikacji indywidualnej kobiet triumfowała Agnieszka Marianek trenująca we Wrocławiu, natomiast w kategorii mężczyn zwyciężył Robert Androsz reprezentujacy Rybnik. Zawody stały na wysokim poziome, a liczba zawodnikó świadczy o stale rosnącej popularności naszej dyscypliny.

Drużynowe Zawody w Ratownictwie Wodnym o Puchar Dyrektora UCSiR

Zawody Polska3 grudnia na basenie przy ul. Koncertowej zostały rozegrane Drużynowe Zawody w Ratownictwie Wodnym o Puchar Dyrektora UCSiR. Pod nieobecność faworytów każdej ze wcześniejszych edycji - American School of Warsaw - o puchar walczyły drużyny UCSiR, Pałac Młodzieży oraz młodsza drużyna Ciechanowskiego WOPR.

Po zaciętej walce, zwycięzcą zawodów i właścicielem pucharu dyrektora UCSiR, została drużyna UCSiR, wyprzedzając drużynę WOPR Ciechanów oraz Pałac Młodzieży 1. Coraz większa liczba drużyn i coraz wyższy poziom zawodów potwierdzają słuszność organizowania kolejnych zawodów ratowniczych na Mazowszu.

Ze świata pływackiego

25-27 listopada w Gorzowie Wielkopolskim odbęda się Mistrzostwa Polski w pływaniu. Na zawodach tych nie zabraknie czołowych polskich ratowników- Joanna Gołębiowska, Marta Stępień, Mariusz Winogrodzki i kilku innych ratowników wystartuje na jednej z najważniejszych w Polsce imprez pływackich.

Podczas Pucharu Świata FINA ustanowiono nowy rekord na 200m stylem dowolnym. W finale tego dystansu Lisbeth Lenton uzyskała czas 1.53,29 i poprawiła o 0,75 s rekord Amerykanki Lindsay Benko z 7 kwietnia 2002 roku z mistrzostw świata w Moskwie (1.54,04).

czytaj węcej...

Drużyna FIRE 2006

Zawody zagraniczneCałkiem niedawno pojawił się pomysł utworzenia elitarnej drużyny ratowniczej, drużyny która mogła by zdobyć... wszystko! Pomysłodawcą i twórcą tej elitarnej drużyny jest belg Hans Bylemans – pływak, olimpijczyk, były rekordzista świata w konkurencji 100m ratownik.

W skład elitarnej FIRE weszliby między innymi tak znakomici zawodnicy jak Lutz Heimann, Pierre-Yves Romanini, Bieke Vandenabeele, Maartje van Keulen czy Elena Prelle...
Czy startujace w kategorii Interclubs polskie drużyny będą miały okazję zmierzyć się z drużyną FIRE? Niewykluczone...

Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Ratownictwie 2005

Zawody Polska
W tym roku nieco mniej typowo bo 8 października basen przy ul. Hirszfelada oraz Ośrodek Szkoleniowy nad jeziorkiem czerniakowskim gościły Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Ratownictwie. Konkurencja 100m wiosłowania łodzią ratowniczą odbyła się na tym samym obiekcie, na którym w 1983r. Polska zdobywała Mistrzostwo Świata w Ratownictwie.

Obrońca tytułu Mistrza Warszawy - Maciej Szymański miał nie lada orzech do zgryzienia - oprócz zawodników z Warszawy pojawili się przedstawiciele Ciechanowa, Rybnika, Wrocławia, Wałbrzycha...
Po zaciętej rywalizacji w kategorii kobiet triumfowała Zuzanna Krawczyk z Warszawskiego WOPR, natomiast w kategorii mężczyzn najlepszy okazał się kapitan drużyny Mazowsza- Krzysztof Piotrowski reprezentujący Ciechanowskie WOPR.
czytaj więcej...

Mistrzostwa Europy Juniorów w Ratownictwie, Alicante 2005

Zawody zagraniczneJuż za dwa dni, już 15 wrzesnia, rozpoczną sę? Mistrzostwa Europy Juniorów w Ratownictwie Wodnym, Alicante 2005. Polscy juniorzy już w zeszłym roku pokazali, że potrafia walczyć z najlepszymi i tym samym rozbudzili nadzieje na wysokie miejsca w tym roku...

Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki, które natychmiast będzie zamieszczać w niniejszym newsie! Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z przebiegiem MEJ

Srebrny medal dla reprezentantów Polski


Zdjęcia z MISTRZOSTW dostępne są już w <<< galerii>>>

Otwarte Mistrzostwa Łotwy w Ratownictwie 2005

Zawody zagraniczneW dniach 2 - 4 września Polacy rywalizowali w ramach Otwartych Mistrzostw Łotwy w Ratownictwie...
Emocji oczywiście było bardzo dużo, a polska drużyna pokazała, że nawet "po sezonie" potrafi walczyć z najlepszymi - Reprezentacja Polski pokonując Reprezentacje Litwy i Łotwy zdobyła pierwsze miejsce i tytuł najlepszej drużyny ratowniczej!!!

Mistrzostwa Europy w Ratownictwie 2005

Zawody zagraniczne

8 sierpnia rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Ratownictwie. Konkurencje basenowe rozgrywane są w Lubece, natomiast plażowe w Travemunde. Na zawodach tych nie zabrakło również Polaków - reprezentacja Polski Kobiet oraz w kategorii mężczyzn zwycięzcy zawodów NIVEA, walczą o punkty dla Polski....

Mistrzostwa NIVEA Ratowników WOPR

Zawody Polska - NIVEA WOPRWładysławowo, Niechorze, Świnoujście i Łeba gościły w tym roku Mistrzostwa NIVEA Ratowników WOPR. Impreza ta, jak zwykle, przyciągnęła wielu kibiców i zawodników.

Najwięcej emocji dostarczyły finały, które odbyły się w dniach 30-31 lipca w Łebie, w klasyfikacji końcowej okazało się, że gospodarze - zarówno w kategorii kobiet jak i męzczyzn nie mieli sobie równych - łódż hybrydowa i skuter Bombardier (nagrody za pierwsze miejsce) powędrowały na plażę Łeby...

czytaj więcej i zapoznaj się ze szczegółowym przebiegiem Mistrzostw...

Niemieckie NIVEA Cup 2005

Zawody zagraniczneW dniach 14-16 lipca 2005 w Warnemunde odbyły się 6 Międzynarodowe Mistrzostwa NIVEA Cup w Ratownictwie.
Zawody, podczas których zmagali się reprezentaci ośmiu krajów oraz licznych Niemieckich klubów, były dla organizatorów próbą generalną przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy (09-18.08.2005 Lubeck / Travemunde).

WYNIKI ORAZ SZCZEGÓŁOWA RELACJA JUŻ WKRÓTCE

ZDJĘCIA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

kulek
03.12.13 17:45
https://www.youtub
e.com/watch?v=KJwR
DQuIy1s taki tam trailler przed MP Smile

filipo
22.11.13 18:42
Zapraszam do śledzenia wyników z Międzynarodowego Pucharu Niemiec naszej reprezentacji polski http://www.dlrg.de
/sport/wettkaempfe
/aktueller-wettkam
pf/ergebnisse.html

Konrad
21.10.13 10:48
Wyniki całoroczne GPP --> "pliki / wyniki"

kamilq_0
15.10.13 13:59
Kiedy będą zdjęcia z zawodów z Płocka? Smile

yoshi
29.09.13 10:03
http://omegatiming
.pl/zawody/grand-p
rix-polski-w-ratow
nictwie-wodnym-run
da-iii-2013 prawy klik na "Zaproszenie" i opcja "Zapisz element docelowy jako..."

so
28.09.13 13:35
Brak zaproszenia w pliku lenex do zrobienia zgłoszenia na GP w płocku

Konrad
27.08.13 16:46
Grand Prix Moravie - Brno, 28.02-02.03.2014

Konrad
27.08.13 16:18
Międzynarodowy Puchar Niemiec - Warendorf, 21-24.11.2013

so
21.08.13 21:52
Wg informacji z Płocka najbliższe GP odbędzie się 5 października 2013

Konrad
11.07.13 16:59
Galeria zdjęć XLVII MP --> http://lifesaving.
..emId=18138

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· www.lifesaving.pl to...
· Spotkanie integracyj...
· ustawa o bezpieczeńs...
· Odżywianie
· Ranking 2006
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 544
· Najnowszy użytkownik: MoniaJarosinska
Pozycjonowanie Strony