LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe

Współpraca


krajoweco.plrescuehouse.pl


Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

Grand Prix Polski, Tychy 2009


W treści newsa zamieszczamy krótką informację na temat Grand Prix Polski Tychy 2009 oraz listę startową. Zachęcamy wszystkich do lektury, a zawodnikom życzymy samych życiówek i dobrej zabawy podczas startów.

Puchar Niemiec 2009 - kwalifikacje


W teści newsa zamieszczamy komuniakt nadesłany przez trenera Kadry Polski w Ratownictwie Wodnym Bernarda Motylewskiego. Zawarte są w nim informacje dotyczące systemu kwalifikacji na Międzynarodowy Puchar Niemiec 2009 który odbędzie się w Warendorfie w dniach 19-22.11.2009 r.

XLIII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, Drzonków 2009


Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Drzonków'09 miały być wyjątkowe i były wyjątkowe. Po pierwsze rozegrano nowe konkurencje w tym tzw. SERC. Padło kilka rekordów, zmieniła się mistrzyni Polski, zmienił się mistrz Polski i zmienili się drużynowi mistrzowie Polski. Mistrzynią Polski została Sandra Pietrzak ze Śląska. Mistrzem Polski został Jarosław Mazurek z Lublina. Drużynowymi mistrzami Polski zostali... no właśnie - kto wygrał Mistrzostwa?

Grand Prix Polski


Już 17 października w Tychach odbędzie się kolejna, pierwsza powakacyjna, runda Grand Prix Polski w Ratownictwie. W zawodach tych warto wystartować nie tylko ze względu na to, że akurat w Tychach są kwalifikacje do kadry na Puchar Niemiec ale także dlatego, że walka o zwycięstwo w całej drugiej edycji Grand Prix nadal trwa.
Punktację w klasyfikacji generalnej drużynowej oraz punktację w poszczególnych konkurencjach po pierwszych czterech tegorocznych rundach znajdziecie w treści newsa.

Deutschlandpokal 2009

Zawody zagraniczneJak co roku w listopadzie odbywa się impreza, która pod względem ilości uczestników jest zaraz za mistrzostwami świata i europy. Mowa tutaj o Deutschlandpokal (czyt. Puchar Niemiec). Zawody, w których bierze ponad 20 państw (nie tylko z Europy), choćby rok temu pojawili się zawodnicy z Nowej Zelandii oraz Australii. Nie brakuje też ogromnej liczby niemieckich klubów. Zawody te zasługują na uwagę z naszej strony, gdyż właśnie podczas tej imprezy bitych jest mnóstwo rekordów świata i Europy.

Oczywiście jeśli chodzi o nasze "lokalne podwórko" zapewne bardzo dużo emocji wzbudzi skład kadry Polski na te zawody.

Mistrzostwa Europy Juniorów 2009


Na Mistrzostwa Europy Juniorów w Ratownictwie Wodnym powołana została 10-cio osobowa kadra, która miała się udać do Eindhoven dwoma busami. Dla niektórych z nas wyjazd rozpoczął się wczesnym rankiem 3-ego września. Holandia przywitała nas "już", po ponad 17-tu godzinach jazdy, rankiem czwartego września pochmurną i wietrzną pogodą. Po zabraniu niezbędnego do treningu przed zawodami sprzętu zostaliśmy przewiezieni na basen imienia Pietera van der Hoogenband'a, który był miejscem naszych zmagań.

---WYNIKI---
---GALERIA---
---GALERIA ze strony lifesaving.nl-

Grand Prix Polski w Ratownictwie, Świdwin 2009


Ostatnie przed wakacjami i czwarte w tym roku Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym odbyło się w województwie Zachodnio-Pomorskim w miejscowości Świdwin. Choć runda ta była przeznaczona głównie dla zawodników z Zachodniego-Pomorza i Pomorza to udział w niej wzięli w zasadzie zawodnicy z Polski południowej, wschodniej, środkowej i zachodniej ale z wyłączeniem właśnie województw dla których były organizowane te zawody.
Jaka jest przyczyna zapaści ratownictwa w tych województwach?

Kadra Poslki oraz Kadra Polski Juniorów


Zamieszczamy listę zawodników zakwalifikowanych do Kadry Polski oraz Kadry Polski Juniorów w ratownictwie. Osobom, które znalazły się na tej liście serdecznie gratulujemy a juniorów prosimy o wypełnienie ankiety załączonej w treści maila i przesłanie na adresy podane poniżej.

Letnie Mistrzostwa Śląska, Łazy 2009


Dzień po zakończonych Mistrzostwa Województwa Łódzkiego rozgrywanych w Skierniewicach, w miejscowości Łazy koło Zawiercia rozegrano Letnie Mistrzostwa Śląska 07.06.2009. Tradycyjnie letnie zawody w tym regionie wyłaniają najlepszych ratowników w sezonie letnim oraz są eliminacjami do Kadry Śląska, która zwykle dwa lub trzy tygodnie później startuje na Mistrzostwach Polski.

W tym roku rywalizacja przeniosła się do Łaz, organizatorem zawodów byli:
o Zarząd Wojewódzki WOPR w Katowicach
o MOSiR w Łazach
o Starostwo Powiatu Zawierciańskiego
o Drużyna WOPR w Zawierciu

Mistrzostwa NIVEA 2009

Zawody Polska - NIVEA WOPR
Jak już wspominaliśmy wcześniej, Mistrzostwa NIVEA Ratowników WOPR budziły sporo kontrowersji i pewnie budzić nadal będą. Również na naszej stronie pojawiały się nawoływania sympatyków tych zawodów do jednorocznego protestu, który miałby pokazać niezadowolenie ratowników.
Prezentowaliśmy również program dnia oraz najważniejsze założenia regulaminu opracowanego przez SMM. Dziś mamy taką informację, że Komisji Sportu WOPR udało się jednak dokonać kilku zmian i zawody będą wyglądały nieco inaczej. Nieoficjalnie wiemy, że nowy regulamin jest kompromisem pomiędzy reformacyjnymi tendencjami przejawianymi przez ratowników, a NIVEA Polska które organizuje te zawody.
Zarówno Regulamin jak i najważniejsze zmiany prezentujemy poniżej.

Mistrzostwa Mazowsza, Raszyn 2009

Zawody Polska
W zasadzie do 2002 roku najważniejszymi zawodami na Mazowszu były Mistrzostwa Warszawy - tutaj startowali najlepsi zawodnicy w regionie. Później, tak mniej więcej do 2005 roku Mistrzostwa Mazowsza rywalizowały z Mistrzostwami Warszawy ale to zawsze na tych drugich startowali Ci najbardziej znani. Od 2005 roku Mistrzostwa Mazowsza są najważniejszymi zawodami lokalnymi na Mazowszu.

Mistrzami Mazowsza zostali wygrywająca wszystkie konkurencje Mistrzostw Olga Krysiak z Sochaczewskiego WOPR oraz wygrywający konkurencje w płetwach Jacek Flis również z Sochaczewskiego WOPR.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

kulek
03.12.13 17:45
https://www.youtub
e.com/watch?v=KJwR
DQuIy1s taki tam trailler przed MP Smile

filipo
22.11.13 18:42
Zapraszam do śledzenia wyników z Międzynarodowego Pucharu Niemiec naszej reprezentacji polski http://www.dlrg.de
/sport/wettkaempfe
/aktueller-wettkam
pf/ergebnisse.html

Konrad
21.10.13 10:48
Wyniki całoroczne GPP --> "pliki / wyniki"

kamilq_0
15.10.13 13:59
Kiedy będą zdjęcia z zawodów z Płocka? Smile

yoshi
29.09.13 10:03
http://omegatiming
.pl/zawody/grand-p
rix-polski-w-ratow
nictwie-wodnym-run
da-iii-2013 prawy klik na "Zaproszenie" i opcja "Zapisz element docelowy jako..."

so
28.09.13 13:35
Brak zaproszenia w pliku lenex do zrobienia zgłoszenia na GP w płocku

Konrad
27.08.13 16:46
Grand Prix Moravie - Brno, 28.02-02.03.2014

Konrad
27.08.13 16:18
Międzynarodowy Puchar Niemiec - Warendorf, 21-24.11.2013

so
21.08.13 21:52
Wg informacji z Płocka najbliższe GP odbędzie się 5 października 2013

Konrad
11.07.13 16:59
Galeria zdjęć XLVII MP --> http://lifesaving.
..emId=18138

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· www.lifesaving.pl to...
· Spotkanie integracyj...
· ustawa o bezpieczeńs...
· Odżywianie
· Ranking 2006
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 544
· Najnowszy użytkownik: MoniaJarosinska
Pozycjonowanie Strony