LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe

Współpraca


krajoweco.plrescuehouse.pl


Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

Mistrzostwa Polski 2009


Już za niespełna miesiąc spotkamy się w Drzonkowie, w województwie Lubuskim na XLIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. To już niedługo a wielu zawodników przed startem na Mistrzostwach wystartuje jeszcze tylko raz - albo na Grand Prix w Ratownictwie w Świdwinie albo na swoich wojewódzkich eliminacjach.

A sam Drzonków przywita nas kilkudziesięcioletnim obiektem basenowym bez słupków po jednej stronie, w zasadzie bez trybun oraz bez szafek w przebieralni. Ale za to pod względem organizacyjnym, po raz pierwszy w historii MP, mamy mieć pełen zestaw konkurencji rozgrywanych na zawodach międzynarodowych.

Eliminacje do MP '09

Zawody Polska
Zainteresowanie startem w reprezentacji województwa na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie w 2009 roku w Drzonkowie jest bardzo zróżnicowane - w niektórych województwach trzeba walczyć o miejsce w reprezentacji na eliminacjach wojewódzkich, w innych wystarczy być dobrym i wyrazić chęć, a w jeszcze innych kapitanowie drużyn nie mogą znaleźć chętnych.

Mistrzostwa Włocławka 2009


Zerkając na kalendarz zawodów ratowniczych można stwierdzić, że zawodów ratowniczych organizowanych na terenie całego kraju jest coraz więcej. I to już nie tylko na Mazowszu czy Śląsku - 9 maja na pływalni Delfin we Włocławku odbyły się Mistrzostwa Włocławka w ratownictwie wodnym.

Zawody Ratownicze o Puchar Rektora PWSZ, Racibórz 2009

Zawody Polska
Dnia 9 maja 2009r. na krytej pływalni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyły się I Otwarte Zawody w Ratownictwie Wodnym o Puchar Rektora PWSZ pod patronatem Starosty Raciborskiego Adama Hajduka.

Do Raciborza przyjechały ekipy z Rybnika, Zabrza, Rudy Śląskiej, Kluczborka i Katowic. Sędzią głównym zawodów był zasłużony sędzia pływania, posiadający uprawnienia do prowadzenia zawodów ratowniczych Kazimierz Dempniak.

Grand Prix Polski, Świdwin 2009

Zawody Polska - Grand Prix w Ratownictwie
Walka o punkty a co za tym idzie o trofea i nagrody w ramach Grand Prix w Ratownictwie Wodnym trwa. Ponieważ przed nami jeszcze cztery rundy to można powiedzieć, że jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Już w niedzielę 31 maja 2009 roku odbędzie się czwarta runda GP'09. Tym razem organizatorem zawodów są władze miasta Świdwin oraz miejscowi działacze WOPR. Zapraszamy do udziału w zawodach.

Mistrzostwa NIVEA 2009


Mistrzostwa NIVEA Ratowników WOPR od samego początku dostarczały zawodnikom wiele wrażeń i to nie tylko związanych z samą rywalizacją sportową. Również niemalże od samego początku, każdego roku, w zawodach tych coś się zmieniało.
Organizatorem i głównym decydentem Mistrzostw jest poznańska firma Sport Mega Marketing a zawody swoim logiem firmuje WOPR.

W tym roku eliminacje odbędą się w Ustroniu Morskim, Krynicy Morskiej i Ustce. Szczegóły znajdziecie w kalendarzu imprez.

Rescue 2010 - Egipt

Zawody zagraniczne"Rescue 2010 awarded to Alexandria, Egypt" - taką informacje można przeczytać na głownej stronie mistrzostw. Mistrzostwa Świata Rescue 2010 przeniesione zostały sukcesywnie do miasta leżacego tuż nad morzem Śródziemnym oraz nad rzeką Nil. Miasta znanego z legend i opowieści. Lepszego miejsca nie można sobie wymarzyć do udziału w zawodach, a przy okazji do poznania "innego świata".
Mistrzostwa zostaną rozegrane w dniach 2-17 październik 2010 roku czyli nieco ponad 2 tygodnie startów. Zawody zostaną rozegrane w 3 kategoriach: Masters, Interclubs oraz Nationals.

Grand Prix Polski w Ratownictwie, Leszno 2009


Po zmianach terminu i miejsca trzecia runda drugiej edycji Grand Prix w Ratownictwie Wodnym ostatecznie była organizowana na terenie Wielkopolskiego WOPR, a dokładnie w Lesznie położonym nieco ponad 100km od Poznania. Do zawodów zgłosili się zawodnicy między innymi z Radomska, Sochaczewa, Zabrza, Knurowa, Szczytna, Ostrołęki, Kluczborka, Zielonej Góry, Wrocławia, Poznania, Leszna, Tczewa, Skierniewic, Katowic, Aleksandrowa Łódzkiego oraz Gdyni (Maria Drążkiewicz reprezentująca WOPR Gdyńskie jest zarazem jedyną reprezentantką WOPRów położonych nad morzem, które teoretycznie powinny być "mocniejsze" ale jak widać z frekwencji na zawodach oraz samych wyników raczej pozostają w tyle).

Oceanman Festival / Tulipaddle

Zawody zagraniczneSą dobre wieści dla tych którym brakuje startów na plaży. Otóż w pierwszym weekendzie maja we Francji odbędą się zawody typu: "Oceanman festival" w Hossegor oraz w Belgi "Tulipadle" w Noordwijkerhout. Zawody także maja swoją oddzielną klasyfikacje dla mastersów która odbędzie sie 1 maja. Z kolei 2 i 3 maja rozpocznie sie klasyfikacja seniorów.

Lista konkurencji jaka jest przewidziana indywidalnie:

- Sprin po plazy
- Flagi plażowe
- 2km bieg po plaży
- Wyścig w morzu
- Wyścig na desce
- Wyścig na kajaku
- Oceanman(dawniej Ironman)

czytaj wiecej

Grand Prix Polski w Ratownictwie, Aleksandrów Łódzki 2009


Nie było tajemnicą, bo pierwsze sygnały pojawiły się właśnie na tej stronie, że druga runda II edycji Grand Prix Polski w Ratownictwie'09 była przez moment zagrożona. Na szczęście tylko przez moment bowiem okazało się, że także wśród prezesów WOPRów są zapaleńcy, którzy dla idei zawodów ratowniczych, a przede wszystkim dla samych zawodników, gotowi są szybko działać a być może nawet zainwestować.

Druga runda II edycji GP'09 ostatecznie odbyła się na pływalni "Olimpijczyk" w Aleksandrowie Łódzkim pod patronatem Burmistrza miasta Aleksandrowa Łódzkiego Pana Jacka Lipińskiego. Najlepszymi zawodnikami zawodów zostali Patrycja Gogolin z WOPR Knurów oraz Sebastian Dobrowolski z WOPR Tomaszów Mazowiecki.

Polacy daleko poza zasięgiem Czechów


W dniach 6-8 marca 2009 roku w Brnie, w Czechach obyła się kolejna edycja Międzynarodowego Grand Prix Moravie w ratownictwie wodnym. W tych zawodach prawo do startu mają tylko juniorzy i juniorki, którzy nie ukończyli jeszcze 18 lat. Zgłoszonych zostało 13 drużyn, w tym ponad 50 zawodników i 40 zawodniczek. Już trzeci rok z rzędu startowała tam drużyna WOPR 4K Szczytno, a pierwszy raz również Kadra Narodowa. Również tym razem nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania i z Czech przywieźli poza dobrymi wspomnieniami i wynikami wiele medali i pucharów.

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

kulek
03.12.13 17:45
https://www.youtub
e.com/watch?v=KJwR
DQuIy1s taki tam trailler przed MP Smile

filipo
22.11.13 18:42
Zapraszam do śledzenia wyników z Międzynarodowego Pucharu Niemiec naszej reprezentacji polski http://www.dlrg.de
/sport/wettkaempfe
/aktueller-wettkam
pf/ergebnisse.html

Konrad
21.10.13 10:48
Wyniki całoroczne GPP --> "pliki / wyniki"

kamilq_0
15.10.13 13:59
Kiedy będą zdjęcia z zawodów z Płocka? Smile

yoshi
29.09.13 10:03
http://omegatiming
.pl/zawody/grand-p
rix-polski-w-ratow
nictwie-wodnym-run
da-iii-2013 prawy klik na "Zaproszenie" i opcja "Zapisz element docelowy jako..."

so
28.09.13 13:35
Brak zaproszenia w pliku lenex do zrobienia zgłoszenia na GP w płocku

Konrad
27.08.13 16:46
Grand Prix Moravie - Brno, 28.02-02.03.2014

Konrad
27.08.13 16:18
Międzynarodowy Puchar Niemiec - Warendorf, 21-24.11.2013

so
21.08.13 21:52
Wg informacji z Płocka najbliższe GP odbędzie się 5 października 2013

Konrad
11.07.13 16:59
Galeria zdjęć XLVII MP --> http://lifesaving.
..emId=18138

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· www.lifesaving.pl to...
· Spotkanie integracyj...
· ustawa o bezpieczeńs...
· Odżywianie
· Ranking 2006
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 544
· Najnowszy użytkownik: MoniaJarosinska
Pozycjonowanie Strony