Regulamin II ZMP
Dodane przez Konrad dnia 08.12.10 11:45


W treści newsa znajdziecie kilka informacji dotyczących objasnienia zapisów zawartych w regulaminie II Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbędą się w dniach 10-11 grudnia 2010 roku w Warszawie.


Treść rozszerzona


1. Liczba osób w drużynie nie podlega ograniczeniom, a więc 20 osobowa grupa zawodników (10 kobiet i 10 mężczyzn) może zgłosić się jako:
- jedna drużyna ze wszytkimi tego kosekwencjami tj. możliwością wystawienia jednej sztafety (wg płci) składającej się z zawodników wchodzących w skład drużyny, liczeniem punktów do klasyfikacji drużynowej poprzez sumowanie wyników czterech najlepszych zawodników,
- jako dwie, trzy czy cztery drużyny i wtedy drużyny te są traktowane jak zupełnie od siebie niezależne, a więc każda z nich ma prawo wystawienia sztafety ale składającej się tylko z zawodników będących członkami danej drużyny.
Wybór pozostawiony został drużynom, z tym, że każda drużyna, niezależnie od zbieżności nazwy czy reprezentowanej jednostki WOPR, jest od siebie całkowicie niezależna oraz nie ma możliwości migrowania zawodników podczas zawodów.

2. Do punktacji brane są 4 z 5 wyników.

3. Punkty uzyskane przez sztafetę są liczone podwójnie ze względu na jej znaczenie dla drużyny.

Dodatko podkreślamy że regulamin nie pozostawia możliwości jego zmiany (w szczególności na odprawie przed zawodami) i konkurencje będą rozgrywane według zasad opisanych w regulaminie.
Wszelkie konieczne zmiany, dostosowujące do regulaminów ILS zostaną wprowadzone od pierwszych zawodów 2011 roku.

Komunikat organizacyjny, formularz zgłoszeniowy, regulamin