Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim, Gdynia 2012
Dodane przez Konrad dnia 12.08.12 14:56


W dniach 4-5 sierpnia na plaży Śródmieście w Gdyni przy wsparciu Operatora Sieci Plus oraz PZU S.A. rozegrane zostały pod honorowym patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka Mistrzostwa Polski w Ratownictiwe Morskim z udziałem 13 drużyn męskich i 5 żeńskich z całego kraju.

Zawodnicy rywalizowali w 10 widowiskowych i wyczerpujących konkurencjach na plaży i w morzu, m.in: bieg-pływanie-bieg, wyścigach na deskach i kajakach ratunkowych, flagach plażowych oraz wyścigach z pasem ratunkowym i zasobnikiem z liną.

W klasyfikacji drużynowej, zarówno kobiet jak i mężczyzn, okazały się drużyny Słupskiego WOPR.


Treść rozszerzona
 


W dniach 4-5 sierpnia na plaży Śródmieście w Gdyni przy wsparciu Operatora Sieci Plus oraz PZU S.A. rozegrane zostały pod honorowym patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka Mistrzostwa Polski Ratowników Kąpielisk Nadmorskich z udziałem 13 drużyn męskich i 5 żeńskich z całego kraju.

Zawodnicy rywalizowali w 10 widowiskowych i wyczerpujących konkurencjach na plaży i w morzu, m.in: bieg-pływanie-bieg, wyścigach na deskach i kajakach ratunkowych, flagach plażowych oraz wyścigach z pasem ratunkowym i zasobnikiem z liną.

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn bezkonkurencyjni okazali się ratownicy ze Słupskiego WOPR, którzy pokonali reprezentację Norbas Team Gdynia (drużynę utworzoną i nazwaną na cześć zmarłego tragicznie w 2011 roku ratownika WOPR Norberta Szymankiewicza) oraz Zachodniopomorskiego WOPR – Lewobrzeże CKS Szczecin I, które mimo jednakowego dorobku punktowego wywalczyło podium z gospodarzami Mistrzostw GOSiR Kąpielisko Morskie Gdynia (zaważyła większa liczba wyższych lokat w poszczególnych konkurencjach).

Wśród Pań również najwszechstronniejszymi umiejętnościami wykazały się ratowniczki ze Słupskiego WOPR pokonując świetnie spisujące się na Gdyńskiej plaży zawodniczki Zachodniopomorskiego WOPR – Lewobrzeże CKS Szczecin oraz zgłoszoną w ostatniej chwili drużyną MOSiR Gdańsk. Podobnie jak w klasyfikacji Panów czwarte miejsce, pomimo takiego samego wyniku punktowego zajęła drużyna GOSiR Kąpielisko Morskie Gdynia.

 

W klasyfikacji indywidualnej Panów, po bardzo zaciętej rywalizacji zwyciężył Kacper Nowak z MOSiR Gdańsk przed Bartoszem Grabowskim ze Słupskiego WOPR oraz Patrykiem Westfalem z GOSiR Kąpielisko Morskie Gdynia – RECYCLED.

Zdecydowanie najlepszą ratowniczką okazała się Beata Pożarowszczyk ze Słupskiego WOPR, która pokonała Kingę Maciupę z Zachodniopomorskiego WOPR – Lewobrzeże CKS Szczecin oraz Magdalenę Zarzycką reprezentującą Dolnośląskie WOPR.

Podczas ceremonii zamknięcia Mistrzostw Prezes WOPR Jerzy Telak wspólnie z Prezesem Słupskiego WOPR Piotra Dąbrowskiego oraz Prezesa Gdyńskiego WOPR Bełżyńskiego wręczyli cenne nagrody rzeczowe i finansowe, puchary, medale i dyplomy zwycięzcom oraz pogratulował zawodnikom, sędziom, organizatorom i sponsorom wspaniałego widowiska sportowego. Na zakończenie razem czlonkiem Głównej Komisji Rewizyjnej Jakubem Friedenbergerem wylosował i wręczył ratownikom 3 Smartfony Sony Xperia Go ufundowane przez Operatora Sieci Plus.

W trakcie trwania zawodów J. Telak, organizatorzy, trenerzy, sędziowie i zawodnicy wypowiadali się na temat Mistrzostw, sprzętu ratowniczego oraz bezpieczeństwa na obszarach wodnych dla telewizji, radia, prasy i portali internetowych, w tym: Programu Pierwszego Polskiego Radia, Polsat i Polsat News (relacje na żywo), TVP Gdańsk, TV Gdynia, TTM, Programu Czwartego Polskiego Radia.

Wyniki
Galeria zdjęć

Autor: K.P. rescuehouse