XLVII Mistrzostwa Polski
Dodane przez Konrad dnia 02.07.13 18:51


Mimo, że przeniesione w ostatnich chwili do Lubuskiego odbyły się. I to najważniejsze. Mamy kilka nowych rekordów, nową znaną mistrzynię Polski (Agnieszka Tlaga - Sochaczew) oraz nowego mniej znanego mistrza Polski (Adam Dubiel – Lublin). Drużynowo zwyciężyła reprezentacja WOPR Województwa Łódzkiego.

czytaj więcej


Treść rozszerzona
 


Można powiedzieć, że Mistrzostwa przebiegły zgodnie z planem. Rozgrzewka w piątek, pierwsza konkurencja w sobotę od 9:00. Zawody otworzyła Pani Elżbieta Polak Marszałek Województwa Lubuskiego, Pani Halina Kunicka doradca Wojewody Lubuskiego (prywatnie czterokrotna medalistka MŚ i czterokrotna medalistka ME w kulturystyce i fitness) oraz Krzysztof Piotrowski, który reprezentował Prezesa Zarządu Głównego WOPR Jerzego Telaka. W rozpoczęciu uczestniczyła jeszcze duża grupa innych osobistości ale o tym na oficjalnych stronach WOPR :) Mistrzostwa zakończyły się w niedzielę około godziny 13:00.

Oczywiście same zawody były pasjonujące…

Tylko dwoje zawodników zdobyło w trzech konkurencjach powyżej 800 punktów. A dokonała tego Agnieszka Tlaga, która została mistrzynią Polski i Adam Dubiel, który został Mistrzem Polski. A więc poprzeczka została postawiona na 3 x 800 pkt :)

Agnieszka Tlaga miała nie przyjechać… z różnych względów… Grunt, że przyjechała i pięknie powalczyła z Asią Charzewską. Zadecydował przede wszystkim wynik w koronnej konkurencji Agnieszki tj. 50 m ratowanie manekina oraz dodatkowo ładny występ w 200m Super ratownik. Asia miała zdecydowanie lepsze 100m ratownik ale to tym razem nie wystarczyło… Świetnie by było gdyby Agnieszka znalazła w Warszawie ekipę z którą może na co dzień trenować bo przecież ma jeszcze duże możliwości…

 

Adam Dubiel pokonał doświadczonego Pawła Szkudlarka i Mateusza Blachę. Szkudlarka wyprzedził tylko 9 punktami i to chyba dzięki świetnym wynikom w konkurencji 200m Super Ratownik i 100m ratowanie kombinowane. Wydaje się, że Jarosław Mazurek, które trenuje Adama Dubiela może być z niego dumny… i Jeszcze jedno – z takim pływaniem 200m Super Ratownik Adam może pomyśleć o wynikach na ME… Oczywiście zakładam się, że Szkudlarek i Blacha nie powiedzieli ostatniego słowa…

Najlepszy drużynowy łączny wynik (bez sztafet) zanotowała drużyna kobiet ze Śląska oraz drużyna mężczyzn ze Śląska. W tym stanie rzeczy, jeszcze na parę chwil przed końcem MP wydawało się, że Śląsk zabierze puchar przechodni Prezesa WOPR. Niestety pech w śląskiej sztafecie mężczyzn oraz dobra dyspozycja sztafet drużyny łódzkiej spowodowała, że klasyfikację generalną XVLII Mistrzostw Polski, ku uciesze Bernarda Motylewskiego i pognębieniu Tomasza Kozioł, wygrała drużyna WOPR Województwa łódzkiego.

Mistrzostwa, chyba jak zwykle, nie przebiegły bez drobnych potknięć ale biorąc pod uwagę, że lubuszanie mieli około 4 tygodnie na ich zorganizowanie to było naprawdę nieźle.

Szczególne podziękowania nalezą się WOPR Województwa Lubuskiego za podjęcie się organizacji MP „w ostatniej chwili” oraz tym, którzy wspierali nasze zawody jako patroni medialni czyli: RTV Lubuskiej, TV Gubin, Gazecie Lubuskiej, Radiu Zachód, Programowi 1 TVP, Programowi 1 Polskiego Radia oraz tym, którzy wsparli organizatorów w przygotowaniach tj. klubowi Heaven, Spółce PGE Gubin, sklepowi ratowniczemu Rescuehause, Spółce Krajowe Centrum Odszkodowań oraz WOSiR Drzonków.

Kolejne MP za rok :) Ciekawe gdzie i ciekawe czy znowu coś się zmieni w ostatniej chwili :)

Wyniki, galeria zdjęć
RTV Lubuska, Gazeta Lubuska, Radio Zachód 1, Radio Zachód 2