LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe

Współpraca


krajoweco.plrescuehouse.pl


Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

Grand Prix Polski w Ratownictwie, Leszno 2009


Po zmianach terminu i miejsca trzecia runda drugiej edycji Grand Prix w Ratownictwie wodnym ostatecznie była organizowana na terenie Wielkopolskiego WOPR a dokładnie w Lesznie położonym nieco ponad 100km od Poznania. Do zawodów zgłosili się zawodnicy między innymi z Radomska, Sochaczewa, Zabrza, Knurowa, Szczytna, Ostrołęki, Kluczborka, Zielonej Góry, Wrocławia, Poznania, Leszna, Tczewa, Skierniewic, Katowic, Aleksandrowa Łódzkiego oraz Gdyni (Maria Drążkiewicz reprezentująca WOPR Gdyńskie jest zarazem jedyną reprezentantką WOPRów położonych nad morzem, które teoretycznie powinny być "mocniejsze" ale jak widać z frekwencji na zawodach oraz samych wyników raczej pozostają w tyle).

200m z przeszkodami w kategorii kobiet i mężczyzn, chyba jak zwykle, obyło się bez niespodzianek i przyniosło kolejne punkty faworytom.
W kategorii kobiet piękny pojedynek stoczyły Gogolin Patrycja i Sandra Pietrzak obie w WOPR Knurów. Sandra Pietrzak płynęła bardzo dobrze zwłaszcza jeśli chodzi o rozłożenie sił i taktykę ale dzięki lepszym czasom na pierwszych trzech 50tkach to Patrycja Gogolin, mimo znakomitego finiszu Sandry na ostatniej 50tce, zajęła pierwsze miejsce. Biorąc pod uwagę krążące pogłoski, że Joanna Gołębiowska być może nie wystartuje na MP'09 a jednocześnie klika zawodniczek poprawiło znacznie swoje wyniki życiowe, rywalizacja w dalszej części roku zapowiada się bardzo interesująco.
Wśród mężczyzn, ku uciesze zawodników ze Śląska i rzecz chyba można "nareszcie", na zawodach rangi krajowej swój udział bardzo mocno zaczął zaznaczać, przez wiele lat startujący tylko w zawodach regionalnych, Sławomir Prędki z Knurowa. To właśnie on z ponad dwusekundową przewagą pokonał Daniela Bugdola oraz Hanisza Piotra.

100m ratowanie manekina w płetwach, jeśli chodzi o medale to w najważniejszych kwestiach mieliśmy powtórkę z 200m pływanie stylem dowolnym z przeszkodami. Patrycja Gogolin po raz kolejny pokazała, że holuje szybko i poprawnie technicznie a razem z Sandrą Pietrzak pokazały, że zawodniczki ze Śląska potrafią szybko pływać w płetwach. Mimo, że do rekordów trochę brakowało to wyniki zasługują na uznanie. Mimo dużych oczekiwań wobec tej zawodniczki słabo zaprezentowała się Liliana Fabisiak z Zielonej Góry, u której wyraźnie widać brak regularnych treningów. Liliana Fabisiak ostatecznie zajęła 4 miejsce.
W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął z bardzo dużą przewagą świetnie pływający pod wodą Sławomir Prędki. Skomentować to można tylko tak, że mam nadzieję, że Sławomir Prędki wystartuje w tym roku na Mistrzostwach Polski w Drzonkowie.

100m ratowanie kombinowane to, jak już nieraz podkreślałem, konkurencja która w zasadzie rozgrywa się na drugiej części dystansu. Znakomicie widać to w tabeli wyników i również w wynikach dwóch pierwszych zawodniczek tj. Joanny Charzewskiej ze Skierniewic oraz Sandry Kaczmarek z Wielkopolski - pierwsze 50m przepłynęły w bardzo podobnym czasie ale Joanna Charzewska zyskiwała już przy podjęciu manekina, potem przy nawrocie no i oczywiście na holowaniu. Myślę, że to może być taka wskazówka dla zawodników, że aby być dobrym "kombinatorem" do tej konkurencji należy podejść bardzo technicznie. Przypomnę tylko, że byli i są zawodnicy, którzy na treningach potrafią pływać np. 15 x 100m ratowanie kombinowane z przerwą 30s albo, którzy potrafią przesiedzieć w basenie całe 90minut ćwicząc tylko podjęcie manekina z dna...
Wśród mężczyzn zwyciężył zawsze dobrze pływający tę konkurencję Marcin Szczypiński z Knurowa. Przypomnę, że do ratownictwa zachęcił Marcina zawodnik, który również dobrze pływa tę konkurencję - może miało to również jakiś wpływ na upodobania Marcina :) ?
Na drugiej pozycji uplasował się coraz lepiej prezentujący się junior Maciej Kaliszewski, któremu coraz mniej brakuje do juniorów, którzy bili rekordy Polski. No i oczywiście tutaj również znajduje potwierdzenie teoria, że o wyniku decyduje w głównej mierze druga część dystansu (Marcin Szczypiński płynął pierwsze 50m tylko o 0,09s. szybciej).

100m ratownik łączy w sobie elementy konkurencji siłowej, wytrzymałościowej i z cała pewnością technicznej. W konkurencji kobiet, chyba trochę niespodziewanie, zwyciężyła Inga Cwalina ze Skierniewic. Niespodziewanie bo w tej konkurencji płynęła również Lilina Fabisiak z Zielonej Góry oraz Joanna Charzewska ze Skierniewic. Ale to dobrze - im bardziej wyrównany poziom tym ciekawsze będą zawody!
To, że konkurencja 100m ratownik jest konkurencją dla silnych zawodników, znakomicie widać gdy się spojrzy na lidera tej konkurencji i złotego medalistę tej rundy Daniela Bugdola. Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, że zawodnicy ze Śląska przez długi czas nie plasowali się w czołówce tej konkurencji... ale jak widać po wynikach czasy te chyba minęły bezpowrotnie! Gratulacje dla zawodników ze Śląska za obsadzenie całego podium.

Sztafeta 4x25m holowanie manekina jest sztafetą nie tylko trudną ale jak widać z doświadczenia ważną. Trudną bo są to kolejne zawody gdzie dyskwalifikację otrzymała większość drużyn. Aczkolwiek zaznaczyć należy, że drużyny, które uzyskiwały najlepsze czasy płynęły dobrze. Ważną bo, jak widać było to na ostatnich MP, mogła decydować o prestiżowej klasyfikacji końcowej.

Przypominamy, że rywalizacja w ramach Grand Prix ciągle trwa i ze względu na to, że jeszcze większość tegorocznych zawodów przed nami to wielu zawodników ma jeszcze szansę na czołowe i nagradzane miejsca.

Wyniki, zestawienia, rankingi ---POBIERZ TUTAJ---
Galeria zdjęć ---GALERIA---

Zdjęcia pobrane z: www.wopr.pl


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

kulek
03.12.13 17:45
https://www.youtub
e.com/watch?v=KJwR
DQuIy1s taki tam trailler przed MP Smile

filipo
22.11.13 18:42
Zapraszam do śledzenia wyników z Międzynarodowego Pucharu Niemiec naszej reprezentacji polski http://www.dlrg.de
/sport/wettkaempfe
/aktueller-wettkam
pf/ergebnisse.html

Konrad
21.10.13 10:48
Wyniki całoroczne GPP --> "pliki / wyniki"

kamilq_0
15.10.13 13:59
Kiedy będą zdjęcia z zawodów z Płocka? Smile

yoshi
29.09.13 10:03
http://omegatiming
.pl/zawody/grand-p
rix-polski-w-ratow
nictwie-wodnym-run
da-iii-2013 prawy klik na "Zaproszenie" i opcja "Zapisz element docelowy jako..."

so
28.09.13 13:35
Brak zaproszenia w pliku lenex do zrobienia zgłoszenia na GP w płocku

Konrad
27.08.13 16:46
Grand Prix Moravie - Brno, 28.02-02.03.2014

Konrad
27.08.13 16:18
Międzynarodowy Puchar Niemiec - Warendorf, 21-24.11.2013

so
21.08.13 21:52
Wg informacji z Płocka najbliższe GP odbędzie się 5 października 2013

Konrad
11.07.13 16:59
Galeria zdjęć XLVII MP --> http://lifesaving.
..emId=18138

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· www.lifesaving.pl to...
· Spotkanie integracyj...
· ustawa o bezpieczeńs...
· Odżywianie
· Ranking 2006
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 544
· Najnowszy użytkownik: MoniaJarosinska
Pozycjonowanie Strony