rescuehouse.pl

Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

Mistrzostwa Świata RESCUE 2012

Paweł Szkudlarek reprezentujący Wrocławską Drużynę Ratowniczą wywalczył srebrny medal w konkurencji 100m z pasem ratowniczym na Mistrzostwach Świata w Ratownictwie Wodnym odbywających się w Australii. Osiągając tak wielki sukces ustanowił przy tym dwukrotnie Rekord Polski! Paweł w kwalifikacjach uzyskał czas 00:54.21, który dał mu 2 miejsce w finale A i tytuł Rekordzisty Polski. W finale nasz zawodnik postawił wszystko na jedną kartę, co w rezultacie przyniosło mu Wicemistrzostwo Świata oraz po raz kolejny poprawiony został Rekord Polski,(00:53,33)! Zawodnik z Wrocławia jest jedynym, który pokonuje pierwsze 50m całe pod wodą, przez co jak dowiedzieliśmy się od innych ekip, jest tym „słynnym Polakiem pływającym pod wodą z youtube’a„. Jest to bez wątpienia największy sukces Pawła w karierze ratowniczej.

Wrocławska Drużyna Ratownicza reprezentująca nasz kraj na tych mistrzostwach startowała w składzie:
Arkadiusz Kula

Zespół wywalczył wysokie 11 miejsce w klasyfikacji generalnej po części basenowej, zważywszy, że do zawodów zostało zgłoszonych 196 klubów z całego świata. Po za liderem wrocławskiej drużyny reszta zawodników osiągnęła rezultaty na miarę swoich możliwości. Najbliżej podium uplasowała się sztafeta męska na dystansie 4x50m z pasem ratowniczym zajmując 6 miejsce.
Życiową formę zaprezentował również Edward Mężyk który wynikiem 00:51,71 zajął 10 miejsce w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach. W składzie sędziowskim Mistrzostw nie zabrakło Grzegorza Koniecznego który jest jedynym sędziom w Polsce posiadający uprawnienia międzynarodowe.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Polonii mieszkającej w Adelajdzie, która okazała nam wielkie serce i pomoc. Bez ich wsparcia moglibyśmy nie osiągnąć tak wielkich sukcesów. Szczególne podziękowania chcielibyśmy przekazać Panu Andrzejowi Hemperekowi oraz wszystkim kibicom którzy trzymali za nas mocno kciuki w kraju.