LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe

Współpraca


krajoweco.plrescuehouse.pl


Newsletter

Aby móc otrzymywać e-maile z LIFESAVING - wodne ratownictwo sportowe musisz się zarejestrować.

Mazowiecka Liga w Ratownictwie Wodnym

Zawody PolskaWydawało się, że piękniej już być nie może... To o czym nie raz po zawodach dyskutowali ratownicy stało się rzeczywistością - po raz pierwszy w historii została stworzona liga ratownicza.

14 maja 2006 roku, w Warszawie na pływani Polonez przy ul. Łabiszyńskiej, została rozegrana pierwsza edycja Mazowieckiej Ligi w ratownictwie Wodnym. Na starcie pojawili się zawodnicy z Ciechanowa, Ostrołęki, Radomia oraz Warszawy.

Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach indywidulanych oraz jednej konkurencji drużynowej. Ciekawostką było, że jedną z konkurencji indywidualnych była resuscytacja na fantomie.
Godnym odnotowania jest również fakt udziału w zawodach zawodników z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Mistrzostwa NIVEA Ratowników WOPR 2006

Zawody Polska - NIVEA WOPRW tym roku pięć weekendów zajmą ratownikom WOPR zmagania w zawodach plażowych nad polskim Bałtykiem. Eliminacje Mistrzostw NIVEA Ratowników WOPR będą gościły kolejno w Świnoujściu, Kołobrzegu, Jarosławcu oraz Łebie. Finał z udziałem, nie sześciu jak dotychczas było, ale ośmiu drużyn, zostanie przeprowadzony we Władysławowie. Raz jeszcze i w tym roku firma NIVEA za pośrednictwem Sport Mega Marketing zafunduje nam wspaniałe widowisko sportowe.
Niestety nie każdy ratownik może wziąć udział w zawodach - zdyskwalifikowani zostali najlepsi - podobnie jak w zeszłym roku, zwycięzcy za najlepszy wynik "uhonorowani zostali" zakazem startu i tym samym pozbawieni możliwości obrony tytułu...

I Mistrzostwa Polski Masters w Ratownictwie Wodnym

Zawody Polska30 kwietnia 2006 - data ta zostanie zapamiętana jako dzień rozegrania I Mistrzostw Polski MASTERS w Ratownictwie Wodnym. To co jest już na całym świcie "przyszło" także do Polski. Teraz każdy ratownik niezaleznie od wieku moze sprawdzić się w imprezie o randze Mistrzostw Polski.

W I MP MASTERS w Warszawie dominowali zawodnicy znani, zawodnicy którzy już wcześniej startowali a teraz myślą o powrocie, ale pojawiły się także osoby, które myślą aby poprzez ratownictwo rozpocząc swoją przygodę z poważnymi zawodami.
Zawody w kategoriach wiekowych Masters to kolejny krok w kierunku popularyzacji ratownictwa sportowego.

Wojewódzkie Zawody w Ratownictwie Wodnym, Tychy 2006

Zawody PolskaCi co nie byli niech żałują bo ominęła ich bardzo udane zawody! Dobra organizacja, miła atmosfera i cenne nagrody to tylko niektóre atuty Wojewódzkich Zawodów w Ratownictwie Wodnym zorganizowanych 23 kwietnia w Tychach.

W czterech indywidualnych konkurencjach oraz sztafecie startowało przeszło sześćdziesięcioro zawodników. Z najcennniejszymi trofeami wyjechali Agnieszka Marianek z Mazowieckiego WOPR oraz Robert Androsz z Rybnika.

Międzynarodowe Mistrzostwa Czech, Ostrava 2006

Zawody zagraniczne W miniony weekend mieliśmy okazję przekonać się, że nie tylko Polacy, ale także Czesi szlifują swoje umiejętności ratownicze i z dnia na dzień stają się coraz poważniejszymi graczami na ratowniczo-sportowej mapie Europy!

Efektem współpracy polsko-czeskiej było zaproszenie do udziału w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech, które odbyły się 22 kwietnia na 50-cio metrowym basenie w Ostravie.
W zawodach startowało 12 zawodników z Polski, a najwyżej plasowali się Agnieszka Marianek oraz Przemysław Kordowski zajmując kolejno 4 i 8 miejsce. Dodatkowo zawodnicy nasi uzyskali kilka wartościowych wyników...

MOŻNA POBRAĆ SZCZEGÓŁOWE WYNIKI

Ryszard Sielski zawodnik MASTERS

Wywiady Ryszard Sielski, 69-letni Młodszy Ratownik WOPR, jako jedyny Polak startował w Mistrzostwach Świata w Ratownictwie RESCUE 2006.

"Rysiu" startował z powodzeniem nie tylko na basenie, ale także na plaży. W konkurencji Ironman - "Ratownik z Żelaza"- w jego kategorii wiekowej nie było dla niego rywali i dlatego startował z młodszymi o ponad 10lat! Nasz Ironman stanął na starcie razem z zawodnikami z Australii, RPA, USA... to on był jedynym zawodnikiem z Europy w tej kategorii wiekowej!

Pytany o plany na przyszłość oświadcza, że już teraz rozpoczyna przygotowania do Mistrzostw Świata RESCUE 2008.

Zimowe Mistrzostwa Ślaska Knurów 2006

Zawody Polska 19 marca w Knurowie na basenie stawiło się prawie 140 ratowników-zawodników. Liczba ta, raz jeszcze pokazała, że tak obleganych zawodów jak na Śląsku nie ma w żandej innej części Polski!!!

Zwycięzcą kolejnych Zimowych Mistrzostw Śląska został, kontynuujący dobrą passę zwycięstw Robert Androsz. Wśród kobiet triumfowała wicemistrzyni Polski z 2005 roku Sandra Pietrzak. Zarówno Sandra jak i Androsz potwierdzili, że bez względu na pływalnię, datę zawodów czy coraz bardziej atakujących rywali, są najlepsi na Śląsku!!!

Podsumowanie roku 2005

Rok 2005 był niewątpliwie rokiem zaciętej rywalizacji... Kika wyjazdów na zawody miedzynarodowe, coraz większa liczba imprez krajowych świadczą o rosnącym zainteresowaniu ratownictwem sportowym.
W roku 2005 zaszły znaczące zmiany w regulaminie Mistrzostw Polski - znikneła konkurencja "rzut rzutką" a została dodana, niezwykle emocjonująca konkurencja, 100m ratownik.
W roku 2005 zmianie ulegla większośc rekordów polski...
W listopadzie 2005roku nasza strona obchodziła pierwsze urodziny...

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kilkoma danymi dotyczącymi 2005 roku!

RESCUE 2006 Interclubs

Zawody zagraniczne Wszystkie medale Mistrzostw Świata w Ratownictwie RESCUE 2006 zostały rozdane. Kategorie Masters, Nationals oraz Interclub rozegrały swoje wyścigi. Stare rekordy zostaly pobite.

Jako ostatnie zostały rozegrane zawody w kategorii klubów ratowniczych INTERCLUBS. Smiało można powiedziec, że z Mistrzostw Świata zmieniły swój charakter na Mistrzostwa Australii, Południowej Afryki i Ocenii... druzyny z tej części świata, na czele ze zwycięzką KAWANA WATERS zdecydowanie dominowały w tej części Mistrzostw...

RESCUE 2006

Zawody zagraniczneMistrzostwa Świata w kategoriach NATIONALS i MASTERS już za nami... Wielkie zawody, wielka przygoda, wielkie emocje... niestety bez udziału Polaków. Jedynym, któremu "udało się" wyjechać był masters Ryszard Sielski.

Klasyfikacja generalna bez większych niespodzianek - Australia wygrała Mistrzostwa... wygrała w niebylejakim stylu, bo wygrywając wiele z najbardziej prestiżowych konkurencji, a wśród nich Ironman zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn!
Europejczycy, poza basenem, raczej stali z tyłu...

Mistrzostwa Świata w Ratownictwie RESCUE 2006

Zawody zagraniczneZimowy miesiąc luty w roku 2006, stał się wyjątkowym miesiącem dla ratowników- sportowców... To właśnie w tym miesiącu australijska organizacja ratownicza Surf Life Saving Australia organizuje najważniejsza i niewątpliwie największą imprezę roku - Mistrzostwa Świata w Ratownictwie RESCUE 2006.
Do położonych na południe od Melbourne miejscowości Geelong i Lorne ściągnęły tłumnie rzesze najlepszych ratowników w całego świata. Najprawdopodobniej wystartuje także drużyna FIRE (o której już pisaliśmy), która złożona jest z najlepszych ratowników europejskij, a za cel postawiła sobie nawiązanie równej walki z Australią, Nową Zaelandią czy RPA...

Honoru Polski samotnie bronił będzie zawodnik startujacy w kategorii MASTERS, kolega Ryszard Sielski. Nie ukrywamy, że liczymy na medale oraz nowe rekordy Polski w Twojej kategorii Rysiu!
Powodzenia!

BIERZĄCE WYNIKI MISTRZOSTW ŚWIATA

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

kulek
03.12.13 17:45
https://www.youtub
e.com/watch?v=KJwR
DQuIy1s taki tam trailler przed MP Smile

filipo
22.11.13 18:42
Zapraszam do śledzenia wyników z Międzynarodowego Pucharu Niemiec naszej reprezentacji polski http://www.dlrg.de
/sport/wettkaempfe
/aktueller-wettkam
pf/ergebnisse.html

Konrad
21.10.13 10:48
Wyniki całoroczne GPP --> "pliki / wyniki"

kamilq_0
15.10.13 13:59
Kiedy będą zdjęcia z zawodów z Płocka? Smile

yoshi
29.09.13 10:03
http://omegatiming
.pl/zawody/grand-p
rix-polski-w-ratow
nictwie-wodnym-run
da-iii-2013 prawy klik na "Zaproszenie" i opcja "Zapisz element docelowy jako..."

so
28.09.13 13:35
Brak zaproszenia w pliku lenex do zrobienia zgłoszenia na GP w płocku

Konrad
27.08.13 16:46
Grand Prix Moravie - Brno, 28.02-02.03.2014

Konrad
27.08.13 16:18
Międzynarodowy Puchar Niemiec - Warendorf, 21-24.11.2013

so
21.08.13 21:52
Wg informacji z Płocka najbliższe GP odbędzie się 5 października 2013

Konrad
11.07.13 16:59
Galeria zdjęć XLVII MP --> http://lifesaving.
..emId=18138

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
· www.lifesaving.pl to...
· Spotkanie integracyj...
· ustawa o bezpieczeńs...
· Odżywianie
· Ranking 2006
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 544
· Najnowszy użytkownik: MoniaJarosinska
Pozycjonowanie Strony