Augustów 2010
Dodane przez Konrad dnia 09.09.10 13:53


Najbliższa runda Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym, która dzięki zaangażowaniu kolegi sportowca Andrzeja Zarzeckiego odbędzie się w Augustowie to piąta z kolej runda w tym roku i piąta szansa na zdobycie cennych punktów w całorocznej klasyfikacji. Aby zapoznać się z dotychczasową klasyfikację czytaj dalej...

Oprócz sportowych emocji warto również dowiedzieć się co nieco o okolicy, bo Augustów to z całą pewnością wyjątkowe miasto!

 


Treść rozszerzona

 

Tylko dla przypomnienia wskazujemy, że zawodnicy podczas wszystkich rund Grand Prix w Ratownictwie w danym roku zdobywają cenne punkty w klasyfikacji całorocznej.
Regulamin GP stanowi, iż:
Pięciu najlepszych zawodników w klasyfikacji końcowej każdej konkurencji (podsumowującej cały rok) otrzyma pamiątkowe puchary lub statuetki według sumy zdobytych przez zawodnika punktów wielobojowych w danej konkurencji podczas pięciu najwyżej punktowanych dla danego zawodnika edycji GP, z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz na kategorie open i junior.
oraz
Pięciu najlepszych zawodników w klasyfikacji końcowej generalnej otrzyma pamiątkowe puchary lub statuetki według sumy wszystkich zdobytych przez zawodnika punktów we wszystkich konkurencjach podczas wszystkich edycji GP, z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz kategorie open i junior.

Biorąc pod uwagę, że w ramach Grand Prix w Ratownictwie Wodnym odbędą się jeszcze trzy rundy na których można zdobywać punkty:
Augustów - 25 wrzesień 2010
Skierniewice - 17 październik 2010
Finał Tychy - 13 listopad 2010

to stwierdzić trzeba, że jeszcze wielu zawodników ma szansę aby stanąć na podium w klasyfikacji całorocznej bądź to całego GP bądź danej konkurencji. Klasyfikacja obecnie wygląda następująco:
klasyfikacja indywidualne kobiet (szczegóły)
klasyfikacja indywidualna mężczyzn (szczegóły)
klasyfikacja generalna kobiet (szczegóły)
klasyfikacja generalna mężczyzn (szczegóły)

Augustów, miasto znane nie tylko z piosenek, seriali telewizyjnych i głośnego na całą Polskę sporu o budowę obwodnicy Augustowa ale także z tego, że nieopodal położony jest centralny ośrodek szkoleniowy WOPR, położone jest w województwie podlaskim i dosyć łatwo dojechać tam zarówno z Białegostoku jak i Warszawy.
W Augustowie działa Augustowskie WOPR, które może pochwalić się sukcesami na dotychczasowych rundach Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym zwłaszcza w sztafetach. Strona internetowa Augustowskiego WOPR to http://augustowskiewopr.pl/
Zawody odbędą się pływalni, którą można zobaczyć na stronie internetowej: http://www.basenaugustow.pl/
Strona internetowa miasta Augustowa to: http://www.augustow.pl/

Serdecznie zapraszamy na V rundę Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym i do zobaczenia w Augustowie!

Komunikat organizacyjny, formularz zgłoszeniowy, formularz zakwaterowania