Mistrzostwa Europy Juniorów, Kopenhaga 2011
Dodane przez Konrad dnia 13.09.11 19:51

W dniach 01-05.09.2011r w Kopenhadze w Danii Reprezentacja Polski Juniorów rywalizowała o medale w Mistrzostwach Europy Juniorów w Ratownictwie Wodnym. W skład naszej reprezentacji weszło 10 najlepszych juniorów w kraju z aktualną Mistrzynią Polski Agnieszką Tlagą na czele. Nasi zawodnicy indywidualnie tym razem nie zdobyli medalu, ale poprawiali rekordy życiowe oraz rekordy Polski (Mateusz Blacha, Filip Pełczyński). Najlepsze miejsce uzyskała sztafeta chłopców 4x25m holowanie manekina, zawodnicy ukończyli tę konkurencję na 5 miejscu. W każdej konkurencji nasi Reprezentanci klasyfikowali się na miejscach punktowanych, co daje nadzieje na przyszłość. Klasyfikację drużynową wygrały Włochy przed Hiszpanią oraz Niemcami. Polska Drużyna ukończyła na miejscu ósmym. W zawodach wzięło udział 140 zawodniczek i zawodników z 15 krajów. Kierownikiem zespołu Polski był Tomasz Kozioł.